If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Třetina ve studiu za Elden Ring už patří Sony a Tencentu

Koupě akcií.

16,6 milionu prodaných kusů hry teprve z letošního února je úctyhodný výsledek, zvlášť u takové nové značky.

Studio From Software si s Elden Ring znovu potvrdilo svou přední pozici, že umí i jiné tituly než jen sérii Dark Souls.

Už od jara se hojně spekulovalo, že ho Sony údajně koupila, čímž by reagovala na četné akviziční aktivity Microsoftu, ale nikdy se to oficiálně nepotvrdilo a zůstalo to jen u drbů.

Až dnes přišla Kadokawa Corporation, mateřská firma za From Software, s oznámením, že si akcie slavného vývojářského studia pro sebe koupili Sony a Tencent. První jmenovaná společnost bude držet 14 procent akcií, zatímco čínský gigant 16 procent akcií.

Majoritním vlastníkem s hlavním slovem nicméně stále zůstává Kadokawa Corporation s téměř 70 procenty akcií. K prodeji podílu uvedla, že "zvýší schopnosti studia vyvinout vlastní nové série jako Sekiro a Elden Ring".

Nebude to tedy tak, že by příští velký RPG projekt From Software vyšel exkluzivně jen pro PlayStation, nejspíš bude nadále multiplatformní. Ale Sony se bude moci s tvůrci snáze domluvit o tom, aby pro ni třeba časem ukuchtili něco vedlejšího pro PS5, i bude vědět či může zkusit v zákulisí lépe ovlivnit, pokud by snad probíhaly nějaké námluvy s Microsoftem ohledně xbxoxové exkluzivity zatím čistě teoretických Dark Souls 4.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments