If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Třičtvrtě milionu hráčů Elden Ring naráz trhá rekordy

Na Steamu i na Twitchi + patch.

Vzhledem k vydání (odemknutí) teprve dnes, 25. února, je zřejmé, že to není zdaleka konečné číslo a že to ještě bude přes víkend razantně stoupat, jako tomu bylo třeba u Dying Light 2 či Lost Ark.

Každopádně zájem o nové fantasy RPG od tvůrců Dark Souls z From Software je naprosto drtivý, že to v takových dimenzích čekal možná málokdo.

Za úvodních pár hodin od odemknutí nasbírala pouze PC verze na Steamu celkem 764 tisíc hráčů naráz (stav k pátečnímu dopoledni dle oficiální statistiky). A to v tom nejsou započítány konzolové verze... Na Steamu to je zatím sedmá nejpopulárnější hra všech dob.

Všemu samozřejmě velmi pomohlo, že jde o nejvýše hodnocenou hru všech dob, viz také desítková infografika od Bandai Namco.

Pro srovnání, Sekiro a Dark Souls 3 měly ve špičce "jen" 125 až 130 tisíců hráčů souběžně.

Ohromující jsou i čísla ze streamovací platformy Twitch, kterou vzalo Elden Ring také útokem.

Nový tamní rekord pro hry od From Software zařídilo více než 900 tisíc diváků naráz, což vyústilo v šestnáctou nejvíce populární hru všech dob na této platformě. Opět několikanásobek toho, co předtím dokázaly minulé hry tohoto japonského studia (Sekiro 279 tisíc a Dark Souls 3 cca 275 tisíc diváků).

K dispozici je jinak patch 1.02, který přínáší tyto opravy a změny a pro PC verzi má 13 GB. Dle názoru některých však není úplně bez problému, takže možná není kam spěchat.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments