Skip to main content

Třičtvrtě milionu hráčů Elden Ring naráz trhá rekordy

Na Steamu i na Twitchi + patch.

Vzhledem k vydání (odemknutí) teprve dnes, 25. února, je zřejmé, že to není zdaleka konečné číslo a že to ještě bude přes víkend razantně stoupat, jako tomu bylo třeba u Dying Light 2 či Lost Ark.

Každopádně zájem o nové fantasy RPG od tvůrců Dark Souls z From Software je naprosto drtivý, že to v takových dimenzích čekal možná málokdo.

Za úvodních pár hodin od odemknutí nasbírala pouze PC verze na Steamu celkem 764 tisíc hráčů naráz (stav k pátečnímu dopoledni dle oficiální statistiky). A to v tom nejsou započítány konzolové verze... Na Steamu to je zatím sedmá nejpopulárnější hra všech dob.

Všemu samozřejmě velmi pomohlo, že jde o nejvýše hodnocenou hru všech dob, viz také desítková infografika od Bandai Namco.

Pro srovnání, Sekiro a Dark Souls 3 měly ve špičce "jen" 125 až 130 tisíců hráčů souběžně.

Ohromující jsou i čísla ze streamovací platformy Twitch, kterou vzalo Elden Ring také útokem.

Nový tamní rekord pro hry od From Software zařídilo více než 900 tisíc diváků naráz, což vyústilo v šestnáctou nejvíce populární hru všech dob na této platformě. Opět několikanásobek toho, co předtím dokázaly minulé hry tohoto japonského studia (Sekiro 279 tisíc a Dark Souls 3 cca 275 tisíc diváků).

K dispozici je jinak patch 1.02, který přínáší tyto opravy a změny a pro PC verzi má 13 GB. Dle názoru některých však není úplně bez problému, takže možná není kam spěchat.

Read this next