Skip to main content

Už i Rockstar má vlastní aplikaci. Přinutí vás přes GTA San Andreas zdarma?

Limitovaná nabídka.

Mnohé hráče otravuje, že po nich každý větší výrobce her či obchod chce, ať si nainstalují jeho specifickou aplikaci do počítače. Jejich cílem je, aby s hráčem mohli vést komunikaci napřímo, bez zbytečných prostředníků, kteří navíc chtějí svůj podíl z tržeb.

To máme Steam, GOG, Epic Games Store Launcher, Origin, uPlay, Bethesda launcher, Battle.net a další a další. Nejhorším možným scénářem samozřejmě je, pokud se všechny samy od sebe pouští při startu Windows a zpomalují pak chod celého systému, nebo zdržují před instalací samotných her či dem.

Nyní s tím samým, poněkud opožděně, přišli Rockstar Games, slavní tvůrci série Grand Theft Auto. Dosud měli svůj Social Club, avšak ten sloužil k něčemu trochu jinému...

Nová aplikace nazvaná Rockstar Games Launcher pro Windows je navržena pro stahování a hraní nejnovějších her od tohoto studia. Budete přes ní tedy vše spouštět, ukládat pozice do cloudu, nakupovat další hry či automaticky instalovat aktualizace.

Aby vás Rockstar donutil si do PC dát další takový program, musíte k tomu samozřejmě mít pádný důvod. A jelikož spekulované Red Dead Redemption 2 pro PC stále není oficiálně oznámeno (tento launcher značně zvýšil šance, že se zadaří, jinka by ho asi firma ani nedělala, pokud by neměla s PC verzemi další plány), zatím vám musí stačit malá motivace v podobě rozdávání plné verze GTA: San Andreas po omezenou dobu zdarma. Pochopitelně jen k dostání přes zmíněnou aplikaci!

Read this next