Skip to main content

Unikl zdrojový kód Watch Dogs Legion a videosrovnání raytracingu na RTX 3080 s Xbox Series X

+ druhý filmeček z Valhalla.

Hackerská akce z Londýna měla všechno jen ne hladký start. Po zasekávání a přehřívání Xbox One X u recenzentů, nepříliš nadšených hodnoceních ze světa a problémech s uloženými pozicemi, které hned tak vyřešeny nebudou, postihl UbiSoft další problém.

Na internet totiž údajně unikl zdrojový kód Watch Dogs Legion. Reportují o tom například Kotaku či DSOGaming, dle nichž má velikost 560 GB.

Má jít o ukradená data, která někdo získal z interních sítí a serverů UbiSoftu. Vzhledem k žánru hry je poměrně ironické, že se něco takového doopravdy stalo. To samé postihlo Crytek, který na základě úniku prý plánuje remastery i příštích dílů Crysis, nejen jedničky (vedle jiných her).

Zdrojový kód je nyní údajně k dispozici z pirátských zdrojů a mohl by teoreticky umožnit snazší tvorbu neoficiálních modifikací. Kromě toho je možné, že se třeba časem nějaký šikovný programátor postará o to, aby hra běžela plynuleji než normálně, či měla lepší grafiku.

Jak známo, Watch Dogs Legion jsou velmi náročnou hrou na procesor, což někteří přičítají zabudované protipirátské ochraně Denuvo, s níž má spouštěcí soubor velikost prý 600 MB. Oproti tomu v uniklé verzi ze zdrojového kódu má mít údajně jen 138 KB.

Níže ještě videosrovnání raytracingové PC verze na GeForce RTX 3080 s Xbox Series X verzí. A poslední reklamní filmeček na příští, snad povedenější hru UbiSoftu, kterou bude v půlce listopadu Assassins Creed Valhalla.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Read this next