If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Úniky škodí, stěžují si Naughty Dog a reagují desetiminutovým oficiálním videem

Deníček o vylepšeních + neoficiální videosrovnání.

Zářijovou hru tento týden potkala série úniků zde a zde. Studio Naughty Dog na ně dnes zareagovalo.

"Úniky jsou opravdu zlem, speciálně v dobu, kdy je na spadnutí publikování oficiálních materiálů. Trhá to srdce a frustruje týmy, které vynaložili velké úsilí na vytvoření něčeho báječného pro fanoušky," postěžoval si viceprezident studia Arne Meyer.

Senior editor Samuel Prince mu přizvukuje s tím, že úniky jsou škodlivé pro vývojáře, kteří neúnavně pracují na něčem skvělém. Příprava oficiálních videí prý trvá strašně moc času, než se udělají, schválí, lokalizují, dostanou povolení od ESRB atd. Máme k nim být prý laskaví.

Měl tím na mysli desetiminutový vývojářský deníček, kde šéfové z Naughty Dog, Matthew Gallant, Neil Druckmanna a Shaun Escayg, hovoří o vylepšeních The Last of Us 1 Remake na PS5 a nových vlastnostech. Prý se nyní hra ještě více přiblíží jejich původní vizi. Není to tedy v pravém slova reakce na úniky, toto video se už déle plánovalo, jen trvalo, než bude připraveno:

Třeba hustší fyzika, takže kulky nyní mohou roztrhat asfalt či objekty v prostředí, nebo propracovanější animace díky motion-matching technologii, pro intuitivnější a realističtější pohyby postav. Vše je možné jen díky výkonnějšímu PS5 hardwaru.

V předělávce také budou režimy permadeath obtížnost a speedrun, jak si je přáli fanoušci. Plus nové odemykatelné kostýmy pro Joela a Ellie, více vymakaný Photo režim, vizuální filtry a prohlížeč modelů.

Doprovodný PS Blog potvrdil ty uniklé technické detaily o 4K v 30fps či dynamickém 4K v 60fps.

A tady je ještě nové neoficiální videosrovnání originálu s remakem od Analista De Bits:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

The Last of Us

PS3

The Last of Us Part I

PS5, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments