If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Upravování zbraní ve Final Fantasy XIII

A další zajímavosti z blížícího se RPG.

Blížící se multiplatformová RPG hra Final Fantasy XIII se chystá nabídnout systém upravování zbraní. K modifikaci zbraňového arzenálu přitom bude možné sáhnout skrze speciální webovou stránku - při pobytu v levitujícím městě Cocoon. A nebo, v případě, že se budete nacházet na jiném místě ve zdejším otevřeném herním prostředí, u záchytných (save) míst.

Každá postava má mít fixní typ zbraně, kterou bude moci využít. Nicméně mluví se o příjemné spoustě variací. A dále výše naznačených modifikacích skrze materiál dostupný v obchodech, nalezený v truhlicích, po poražených oponentech, či získaný co odměna za tu kterou misi.

Použití materiálu a modifikování zbraně má, mimo jiné, umožnit její postup na vyšší úroveň. Každá zbraň má přitom jiný strop, nad který se už dále nemůže vylepšovat, následně se změní na "klíčový předmět", z něhož se ovšem mají vyrábět ty nejlepší zbraně ve hře!

Postavy mají mít pouze tři základní statistiky. Útočnou a magickou sílu a počet životů (HP). Skrze rozličná příslušenství, kterými se konkrétní postava dovybaví, se lze dočkat zajímavých vylepšení jako je např. zrychlení (auto haste). Takto budete moci každému hrdinovi propůjčit zcela nové schopnosti.

Za pozornost stojí forma přístupu k různým misím/questům. Na určitých místech ve hře máte narazit na speciální monumenty, jež definují typ monster, co je třeba pro danou misi najít a zlikvidovat. V případě, že úkol akceptujete a vydáte se dál do terénu a následně na požadovanou kreaturu narazíte, dočkáte se jasné vizuální indikace, že jde o monstrum, které hledáte. Po jeho poražení bude ještě třeba vrátit se nazpět k monumentu - pro odměnu.

Některé mise bude možné opakovat, ale jsou tu i jiné, jež půjdou dokončit pouze jednou jedinkrát. Za vaše počínání pak získáte příslušné hodnocení zohledňující vaši úspěšnost, tady také v závislosti na obtížnosti jednotlivých misí (questů).

Také Final Fantasy XIII bude dílem, ve kterém se objeví postava jménem Cid. Zde to bude Cid Raines, kapitán vzdušné flotily a současně milice nazvané Kiheitai (drsní jezdci). Cid má být přitom spíše neutrální figurou, která bude ve zdejším příběhu hrát důležitou roli.

Na závěr snad ještě poznámku, že podle režiséra hry, jímž je Motomu Toriyama, vám zdejší dobrodružství zabere nějakých 50 hodin. A to v případě, že půjdete jenom po hlavní příběhové lince a jste již zkušenými hráči. Příjemně epický rozměr Final Fantasy XIII budeme moci v Evropě okusit od 9. března, kdy má oficiální start na konzolích PS3 a X360.

Comments