Skip to main content

Videosrovnání Zaklínače 3 - nextgen upgrade versus původní verze

Značný rozdíl + doplňující výčet změn v hratelnosti.

Po nedávném vymazleném traileru nemohlo být pochyb o tom, že toto bude pořádná "potrava" pro všechny fanoušky a srovnávače.

Rozdíl mezi dosavadní (původní) verzí hry Zaklínač 3: Divoký hon a chystaným "next-gen" upgradem na 14. prosince, kdy se objeví vedle PS5, Xbox Series i na PC, je totiž značný.

Mnozí proto stále nechtějí uvěřit tomu, že tento patch bude dostupný zcela zdarma, což u jiných firem nebývá zvykem. A už si plánují vánoční svátky, kdy si slavné RPG od CD Projektu Red zopakují, protože to bude po vizuální stránce téměř nový zážitek.

Zapadnout by také nemělo, že do hry přibude možnost zapnout novou kameru. Více se přiblíží za záda Geralta, když zrovna bojuje či jede na koni, což by mělo lépe vtáhnout do dění. Tvůrci uvedli, že šlo nejprve o pouhý experiment, ale tak se jim zalíbil, že ho zpřístupnili i hráčům.

Jinou vítanou (opět volitelnou) změnou bude, že můžete na mapě vypnout otazníky a jiné ikony, abyste měli odlišný požitek z prozkoumávání, něco jako v Red Dead Redemption 2.

Největší maniaci si budou moci pohrát s novými podmínkami počasí nebo s nastavením "Ultra Plus" pro ještě vyšší detaily a hustotu všeho než dříve.

Dále si půjde zvolit jiný typ ovládání - namísto toho originálního slow-motion kruhového můžete zmáčknout levý trigger a rychleji se dostat k požadovanému cíli. Opět něco, co rozjel jeden z designérů ve svém volném čase a dostalo se to do hry.

V nextgen upgradu / re-edici budou i nějaké nové questy a obleky z příbuzného seriálu na Netflixu. Také opraví pár rozbitých úkolů z původní hry a to nemá být zdaleka vše.

Philipp Weber, šéf vyprávění Zaklínače 3, ke všemu řekl: "Pokud hru máte opravdu rádi a znáte ji, tento upgrade by neměl působit jako odlišná hra. Měl by vám připadat jako ta hra, kterou milujete a kterou chcete hrát. Ale s raytracingem a dalšími efekty vypadá, jak jste si ji vždy vysnili. Přesto se umělecké cítění náhle nezměnilo, pořád je stejné, což se týká i vlastností hry."

Read this next