If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zářijový žebříček prodejů Xzone: Hvězdné pole bylo v září nejzářivější

+ restart bojovky.

V září herní sezóna odstartovala hned zkraje měsíce pořádně zostra. Starfield po pěti letech od oznámení konečně ukojil fanoušky her od Bethesdy. Mortal Kombat restartoval své univerzum a milovníci soulsovek dostali skvělý kousek do svého žánru.

Dlouho očekávaný Starfield od studia Bethesda naprosto ovládl herní žebříček za září. „Starfieldu se u nás dařilo překvapivě dobře na to, že je hra v podstatě ‚zdarma‘ v Game Passu. Díky fyzické Premium Edition Upgrade verzi mohli i hráči s Game Passem využít dřívějšího přístupu ke hře a současně si do své sbírky vložit alespoň nějakou fyzickou památku na hru – povedený steelbook a nášivku,” komentuje Jan Bobrovský, vedoucí marketingu Xzone. Vesmírné RPG bylo následováno neméně vyhlíženým přírůstkem v legendární sérii Mortal Kombat. Pomyslnou bronzovou medaili si tento měsíc odnáší Pinocchio se svým temným příběhem Lies of P. EA Sports FC 24 vyšlo na konci měsíce, a tak nemělo takovou příležitost více zasáhnout do žebříčku a stal se tak čtvrtou nejprodávanější hrou.

Na konzolích tento měsíc nedošlo k žádným změnám a PS5 stále neochvějně vládne žebříčku. V letošní vánoční sezóně ani žádné divoké proměny v pořadí nečekáme.

Po více než ročních odkladech dorazila na pulty obchodů velmi očekávaná desková hra ze světa Vědmáků. Starý svět se ale odehrává, jak název napovídá, mnoho let před érou Geralta a jeho přátel. A právě o to zajímavější je nahlédnutí do málo probádaných kulis. Už nyní víme, že Zaklínač: Starý svět se s přehledem stane letošní nejprodávanější deskovou hrou v našem obchodě a má předpoklady stát se i vánočním hitem. Druhé místo obsadila Funko POP podoba dvojnásobného šampiona Formule 1 – Maxe Verstappena. Uvidíme zda letos přidá třetí titul do sbírky! Svět Elden Ringu je natolik obsáhlý, že potřeboval dokonce dva artbooky rozdělené na prostředí a děsivá monstra. Přes 800 stran čtení zaujalo stovky čtenářů a hráčů.

Ve čtvrtém žebříčku se opět podíváme na sběratelské karetní hry, jejichž příznivci se dočkali nových edic. Pomyslným vítězem souboje Magic: The Gathering a Pokémon TCG se tentokrát stal první z nich. Kromě nové sady Wilds of Eldraine se mezi hráči a hráčkami stále těší velké popularitě srpnový set Lord of the Rings: Tales of the Middle Earth, který MTG nadšence zavedl mezi události a legendární postavy Středozemě. Třetí místo pak ukořistili Pokémoni s edicí Scarlet & Violet 151, věnující se oblíbené první generaci. Po balení kartiček tak sáhla i spousta nehráčů a nováčků, jen aby získala své oblíbence z dětských let.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Related topics
About the Author

Redakce

Contributor

Comments