Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zdražení Far Cry 6 pro PS5? Kdepak, teď je naopak levnější než běžně, jen za 1160 Kč

Důsledek války obchodů + proč nemusí tankovat cena digitálky.

Je to úplně jiná situace než u diskutovaného basketu NBA 2K21, kde Take 2 chtějí za nextgen verze 10 dolarů navíc, i doplatek při upgradu z PS4/X1 verze.

UbiSoft minulé dny jasně deklaroval, že umožní upgrade všech tří her - Far Cry 6, Assassins Creed Valhalla i Watch Dogs Legion - zdarma z Xbox One na Xbox Series X, i z PlayStation 4 verze na PlayStation 5 verzi.

Čili to, kolik stojí tyto hry rovnou pro PS5 a XSE, nás v podstatě nemusí vůbec zajímat, když si stačí pořídit oldgen verzi a bezplatně ji upgradovat.

Navíc mezi americkými obchody včera vypukla konkurenční válka zrovna v souvislosti s cenovkou Far Cry 6. Namísto běžných 60 dolarů tam nyní lze sehnat krabicovka pro PS4/Xbox One jen za 50 dolarů (namísto standardních 60 dolarů), v přepočtu tedy jen 1160 Kč, což je na takový AAA titul nevídané.

Na anomálii upozornil ComicBook, který odkazuje na Walmart, Best Buy či Amazon. Všichni tito tři velcí hráči na americkém trhu překvapivě podstřelili cenu předobjednávek jen na 50 dolarů, aby některý z nich neměl handicap.

Komu by se nechtělo řešit posílání z USA, nechť sáhne po PS4/X1 krabicovkách na JRC či Xzone, kde aktuálně stojí 1699 Kč (AC Valhalla a Watch Dogs Legion) či 1799 Kč (Far Cry 6). PS5 krabicovky zatím domácí shopy neprodávají.

Fakt, že PlayStation Store i Xbox Store momentálně shodně listují digitální Far Cry 6 pro PS5 za (pouze lokálně) navýšenou cenu 1949 Kč (ještě bez češtiny), tedy člověka může nechat úplně chladným, když se nabízí výše uvedené, mnohem levnější alternativy pro získání PS4 verze, snadno upgradovatelné na PS5 bez jakéhokoli poplatku.

Read this next