Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Známe cenu a délku Baldurs Gate 3

Té Early Access verze.

Larian Studios potichu oznámili pár věcí k nadcházející Early Access verzi Baldurs Gate 3. Ta, jak víme, bude venku poslední den tohoto měsíce.

Cena pro předběžný přístup je stanovena na vysokých 60 eur, ale u tak propracovaného a nákladného áčkového RPG se zase nelze divit.

Michael Douse, ředitel vydavatelství belgického studia, k tomu uvedl, že vás nikdo do Early Access nebude nutit a že tahle hra (ani tvůrci) nikam časem nezmizí. Klidně tedy můžete s nákupem sečkat do finálky, která zřejmě bude stát úplně stejně.

Někteří doufali, že cena bude o trochu nižší, když zatím hra není hotová, třeba 50 eur, a časem se zvýší. Larian však zvolil jinou politiku, navíc při hraní finálky budete asi muset vše začít úplně od začátku.

"Půjde o velmi rozsáhlou hru. Early Access vydrží 25 hodin na jeden průchod (lze hrát znovu za jiné postavy atd.), takže si asi sami spočítáte, že plná verze bude mnohem delší".

Předčasný přístup má již v sobě zahrnutou integraci s Twitchem, což dovolí hráčům v určitých momentech volit - něco jako dělali autoři během panelu z Pekla. Více se o tom dozvíme později, stejně jako o multiplayeru.

Read this next