Hello Games ve dvanáctistránkovém speciálu časopisu EDGE potvrdili, že jejich velice ambiciozní simulátor procedurálně generovaného vesmíru bude časovou exkluzivitou na PlayStation 4. Není to překvapivé, jelikož se tak tvářili už na E3 díky přítomnosti na konferenci Sony (viděli jste?).

Zatím není jasné, jak dlouho potrvá nebo co to znamená pro Xbox One verzi, která tak nejspíš bude až tou úplně poslední, obvykle takové zákazy vydání na jiné konzoli platí po dobu jednoho roku.

"Nebojte se, No Man's Sky se objeví též na PC, na které neustále myslíme, ale stane se tak až později," řekl šéf studia Sean Murray, pro něž to bude první takový větší titul po sérii Joe Danger. A dodal, jak prozkoumávání tajů nebezpečné galaxie ovlivní, že PS4 je primární vývojovou platformou: "Konzole podle mě symbolizují zaručenou plynulost a bezprostředně přístupné ovládání."

Prý jim už přivodilo hodně problémů, když dříve prohlásili, že by rádi i na PC navodili pocit, jako když hrajete na konzoli. Podle nich to je spíš kompliment než zápor, jak si to někteří zabedněnci vykládají.

Více o No Mans Sky, odteď tedy oficiálně spadajícím do škatulky PS4 her (každá taková se aktuálně hodí), v loňském preview, posledních detailech z E3 a kompletním zpravodajství.

Reklama