If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nvidia DLSS v devíti nových hrách včetně No Man's Sky. Poprvé také ve VR

+ ovladače pro Days Gone.

Květen přináší DLSS do devíti nových her - rozšiřuje tak seznam na 50 a každý měsíc do něj přibývá stále více novinek. Vůbec poprvé se představí také ve VR titulech. Vychází také Game Ready ovladače optimalizované pro Days Gone.

Seznam novinek s NVIDIA DLSS čítá:

 • No Man's Sky: Nadcházející aktualizace přinese NVIDIA DLSS do desktopové i VR verze. Výkon ve 4K díky tomu naroste až o 70 % a hráči se díky tomu mohou těšit na plynulejší i responzivnější hraní, které je zejména ve VR velmi důležité.
 • AMID EVIL: Retro střílečka přidává ray tracing a NVIDIA DLSS, které právě při zapnutém ray tracingu zvedne výkon ve 4K až 2,7násobně.
 • Aron's Adventure: Mix akční adventury a RPG nedávno dostalo aktualizaci s NVIDIA DLSS díky Unreal Engine 4 DLSS pluginu. Nárůst výkonu je až 60% a díky tomu se každý majitel GeForce RTX GPU může těšit na 60 FPS ve 4K.
 • Everspace 2: Vesmírná střílečka s RPG prvky je aktuálně v režimu early access. Dnes získává podporu DLSS s až 80% nárůstem výkonu.
 • Metro Exodus PC Enhanced Edition: 4A Games vydalo začátkem května zásadní update pro Metro Exodus a nechybělo ani DLSS. FPS se díky tomu zvedly až dvojnásobně a RTX GPU se díky tomu stávají skvělou volbou pro hraní Metro Exodus PC Enhanced Edition ve 4K.
 • Redout: Space Assault: Vesmírná střílečka dnes v nové aktualizaci přidává podporu NVIDIA DLSS a ray-tracovaných efektů.
 • Scavengers: Free-to-play střílečka vyšla začátkem května s NVIDIA DLSS. Výkon se na GPU GeForce RTX zvedá až o 40 % a majitelé GeForce RTX řady 30 se tak mohou těší na 60 FPS a více.
 • Wrench: Simulátor mechanika přidává ray tracing a NVIDIA DLSS, které podstatně zvedne výkon.

NVIDIA DLSS může díky Tensor jádrům pro akceleraci AI funkcí, která jsou exkluzivní pro RTX FPU, využít deep learningovou neorunovou síť k dopočítávání ostrého a detailního obrazu ve hrách. Díky tomu nabídne výkon navíc pro vyšší rozlišení nebo grafická nastavení včetně ray tracingu.

Nyní se dostává vůbec poprvé do oblasti VR her, které jsou pověstné svými nároky na vysoké počty snímků za sekundu. Jde o tyto tituly:

 • No Man's Sky: No Man's Sky ve VR získá díky DLSS až dvojnásobný výkon na Ultra nastavení a na Oculus Quest 2 dosáhne na stabilních 90 FPS s RTX 3080.
 • Wrench: DLSS přidává až 80 % výkonu do desktopové i VR verze hry a díky tomu je možné ji hrát plynule i s ray tracingem.
 • Into The Radius: Survival akce ve VR se díky DLSS zlepší podstatného zlepšení ve vyhlazování hran. Díky tomu se podstatně zredukuje problikávání a zuby na objektech a listech.
Cover image for YouTube videoNo Man’s Sky | 4K NVIDIA DLSS Comparison

Nové NVIDIA Game Ready ovladače pro Days Gone kromě optimalizace pro očekávaný titul přinášejí další výhody. Optimalizace pro Knockout City v den vydání. GeForce Experience nabízí optimální nastavení na jedno kliknutí pro Hood: Outlaws & Legends, Metro Exodus: Enhanced Edition, Ranch Simulator, Resident Evil Village, Total War: Rome Remastered, Totally Accurate Battle Simulator.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

No Man's Sky

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

About the Author

Redakce

Contributor

Comments