Restart DayZ na novém enginu do pár týdnů

+ 18 minut z Xbox One verze.

Survival zombie onlinovka od českého Bohemia Interactive Studia, které kvůli vleklému předělávání ujel vlak a předstihly ji v popularitě jiné tituly, by měla brzy dosáhnout významného pokroku.

V řádu několika týdnů bude PC verze DayZ "restartována" s novým enginem, řekl hlavní producent Eugen Harton pro PCGamesN na akci ID@Xbox pořádané Microsoftem.

1

Odmítl potvrdit, zda to bude hned znamenat přechod z Early Access do finálky 1.0, to asi ještě ne (až později letos), ale i tak to zní docela slibně. Sám tvůrce to neváhal nazvat rebootem DayZ na PC.

"Jelikož stále jde o hardcore simulaci, nebudeme soupeřit s PUBG ani s Fortnite, to je spíš pro děti, my cílíme na jinou skupinu zákazníků. Jsme v pohodě s tím, že se z nás nestane masová záležitost, nesnažíme se zalíbit každému," dodal Harton ohledně případných obav z nových konkurentů, kteří se na přeplněném trhu vyrojili v minulých letech (DayZ původně začalo jako mod pro Arma 2 už ve 2012).

Kolegové z YouTube kanálu Outside Xbox zase natočili jedno z prvních videí z Xbox One verze, která byla původně ohlášena už v roce 2015 coby součást Xbox Game Preview programu. Dle Bohemky nadále platí plán, že na tutu konzoli hra vyjde nejpozději do konce roku.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna