Jak na startovní problémy Red Dead Redemption 2 PC?

Seznam těch nejčastějších a řešení.

Jako skoro každá větší hra, ani včerejší start PC konverze Red Dead Redemption 2 se neobešel bez některých porodních bolestí.

Na Redditu proto dnes zkompilovali seznam nejčastějších problémů a jejich řešení. Některé potíže lze vyřešit relativně snadno, v případě jiných patrně bude potřeba počkat na nějaký patch od Rockstaru.

Velký zájem hráčů zřejmě přetížil aplikaci Rockstar Launcher, takže někdy si aplikace myslí, že nevlastníte hru a vyžaduje aktivaci, i když jste si ji řádně zakoupili. Zde pomůže odhlášení a přihlášení. Vznikla už dokonce i aktualizace Launcheru, aby přestal odmítat spuštění hry či řádně dekompresoval pre-loadované soubory.

Někteří zažívají trhání a sekání hry, i když splňují HW požadavky. Těm se radí, ať změní grafické rozhraní (API) z Vulkan na DirectX 12, mají-li Nvidia kartu. Klasikou je aktualizace ovladačů (u Nvidia to je verze 441.12, u AMD verze 19.11.1), případně snížení kvality volumetrické mlhy a kvality vody v nastavení.

1

Někdy se prý stává, že je procesor PC přetížen, což opět vede k zadrhávání plynulosti: existuje na to neoficiální oprava s umělým omezením výkonu CPU o pár procent za pomoci aplikace BES.

Co zatím údajně nemá kloudné či prověřené řešení: nízká kvalita zvuku v PC verzi Red Dead Redemption 2, špatné zobrazování mapy a nekompletního rozhraní, nízký framerate v online režimu, chybová hláška o neočekávaných herních souborech, trhání v cutscénách či chybné renderování sněhu.

Při úplném pádu hry či benchmarku radí podpora Rockstaru tradiční postupy, jako vypnout antivirus, aktualizovat BIOS, updatovat Windows na nejnovější verzi atd.

Reklama

Související obsah

Dead Space remake oficiálně

Teaser trailer + první info.

Battlefield Portal bude komunitní platformou s obsahem z minulých dílů

Nastavíte si vlastní pravidla + dechberoucí trailer.

WRC 10 s ikonickým vozem Subaru Impreza

+ oficiální popisek zářijové hry a objednávky.

Odhalení nových funkcí NBA 2K22

Co bude v tomto ročníku?

Také na webu...

- komentáře (7)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna