Tvůrci Until Dawn a Man of Medan nadšeni z DualSense

+ analytici o ceně PS5 a dopadu krize.

Uvažování Sony, jak ho vyslovily včerejší spekulace, se nemýlilo. Když mají nový ovladač PS5 v rukou už vývojáři, muselo se jít s jeho oznámením ven.

Nadšeni jsou z DualSense například v Supermassive Games, tvůrci Until Dawn či The Dark Pictures: Man of Medan. Prý už nějaký čas debatují, jak možnosti nového gamepadu co nejlépe využít.

Jejich CEO Pete Samuels v interview pro GameReactor vyzdvihl, že díky DualSense se odbourá jedna z bariér mezi hrou a hráčem:

"Dokážeme s funkcemi tohoto ovladače snáze přenést, co si představujeme pod tím, co zažívá postava ve hře, zpět k hráči. Díky tomu bude s postavou více svázán," uvedl na konto hlasových možností. Ale to samé, co minule, kdy ste svým hlasem vybírali volby, už nebude u jiných žánrů než first-person dávat tolik smysl.

Analytická společnost Ampere Analysis zase přednesla svůj názor ohledně předpokládané ceny PlayStation 5.

Její zástupce Piers Harding-Rolls si myslí, že konzole nebude stát více než 450 až 500 dolarů. Očekává, že ekonomická recese nevyhnutelně ovlivní prodeje obou nových konzolí, což prý uvidíme, jakmile opadne počáteční vlna hardcore nadšenců.

Díky zpětné kompatibilitě prý budou výrobci her pokračovat v cross-gen titulech, tudíž mnoho majitelů PS4 údajně nebude mít valný důvod k přechodu na PS5.

Sony mimochodem oficiálně oznámila, že kvůli koronaviru oznámí fiskální výsledky a výhled až 13. května.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna