Otrapové spamují už i herce z The Last of Us 2

K dosud největšímu review-bombingu se vyjádřil šéf tvůrců.

Stalo se to, co bylo naprosto nevyhnutelné i předvídatelné, tedy tzv. review-bombing. A bude tomu tak do doby, než servery typu Metacritic změní archaický systém, jak fungují uživatelské recenze. Čili aby je ideálně mohl psát jen ten, kdo hru skutečně vlastní (jako na Steamu, byť to není všespásné) nebo v ní aspoň něco odehrál. Vedle toho to mimochodem znovu ukazuje i zastaralost číselného hodnocení.

Pár hodin po uvedení The Last of Us 2 (recenze, fotoseriál z české verze) na pulty obchodů koncem tohoto týdne se nespokojenci - dříve držení částečně na uzdě po vypnutí komentářů a lajků na YouTube či Twitteru - rozhodli ventilovat svůj dlouho nashromážděný hněv kvůli vyznění příběhu (nebo zradě po brzké smrti jedné postavy?), za koho později hrajete či LGBT propagandě.

Co na tom, že dohrání této PS4 exkluzivity běžně trvá pár desítek hodin, mnozí tito lidé měli jasno už od dubnové kauzy s únikem. Podivil se nad tím i hlavní tvůrce Neil Druckmann z Naughty Dog, který se nedržel známého hesla, že by se trollové neměli krmit. V tuto chvíli už vše narostlo do takových rozměrů, že je pro něj výhodnější, ať to rychleji eskaluje a o to dříve to celé skončí:

"Ty jo... za pouhých pár hodin máme téměř dvakrát více uživatelských recenzí The Last of Us 2, než kolik první díl nasbíral za sedm let. Miluju tuhle vášeň!"

1

Narážel na tehdejších 18 tisíc uživatelských hodnocení. Nyní, v neděli odpoledne, jich je už 41 tisíc a výsledný průměr činí 3,7 z 10. Pro srovnání, Grand Theft Auto 5, jedna z nejpopulárnějších her všech dob, má jen 20 tisíc uživatelských recenzí po vydání na pěti platformách. Kupodivu, u rozšíření Left Behind pro jedničku minule lesbické zaměření Ellie nikomu nevadilo a neprostestovalo se, bylo jen tisíc názorů od uživatelů.

Tady by se asi dalo standardně skončit. S přirovnáním k podobné situaci se vzpourou okolo závěru Mass Effect 3 před pár lety. S povzdechem, že z toho všeho nikdo soudný nemůže mít radost, jelikož to staví celý herní průmysl do špatného světla. Narážky na údajné podplacení snad všech profesionálních recenzentů (viz neoficiální infografika) přecházíme úplně, protože jsou směšné.

Jenže lidé přidávající se k této "kampani" splývající do jednoho proudu, ať už to jsou legitimní názory s pádnými argumenty po zahrání či jen obyčejný hate, šli tentokrát mnohem dále než obvykle. Pustili se i do obtěžování najatých herců z The Last of Us 2 na sociálních sítích.

2

Uvedly to například herečky Shannon Woodward (Dina) nebo Laura Bailey (Abby), všiml si web Noobfeed. Obě napsaly, že v těchto dnech je na nohou spousta naštvaných botů. Tak označily lidi, kteří jim píší různé nadávky, urážky či osočování.

To už je podle našeho názoru dost přes čáru, protože se scénářem nemají nic společného, krom dřívějšího kývnutí na účinkování ve hře. Nechť to dotyční slušně adresují do Naughty Dog a nikoli těm, kteří jen dělají svou práci.

999

Nejnovější hry testujeme na výkonném počítači LYNX Grunex Super Gamer 2020.

"Nikdy jsem s Neilem Druckmannem žádnou scénu nenatáčela. Vše, co jsem dělala, bylo po boku fenomenálně talentovaných a profesionálních herců. Zahrajte si hru. AŽ PAK pište své názory. A pokud se vám stále nebude líbit, je to v pořádku. Mám vás ráda."

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Druhý deníček o Elite Dangerous: Odyssey

Procházka po planetách a stanicích.

Intro filmeček z GodFall

+ kontroverze o cenách.

Říjnové přírůstky na Xbox Live Game Gold a Game Pass

+ přesný termín přidání her od EA.

Digitální deluxe edice Demons Souls remake za 100 eur

+ krásné nové screenshoty, až neuvěříte, že jde o startovní PS5 hru.

- komentáře (10)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna