Němci musí hrát Call of Duty lokalizované
Ani v Anglii si Black Ops leckdo nekoupí.
Do vydání nového Call of Duty zbývá u jen týden a tak se pomalu zjiťuje, kdo si vlastně hru bude moci dovolit. Třeba ve Velké Británii ji dnes ratingový board BBFC dovolil prodávat pouze hráčům starím osmnácti let, a to kvůli silně násilnému obsahu a vulgárnímu jazyku. Stejného označení se v Anglii naposledy dostalo i Modern Warfare 2.
"Krvavé důsledky bojů se lií podle síly a způsobu pouití zbraně, ty silnějí dovedou nepřátelům detailně urvat končetiny nebo zapálit celá těla," píe se na stránkách BBFC, patrně k radosti vech fanouků série.
Ale pozor: "I kdy mrtvá těla mohou být někdy pouita jako tít proti nepřátelské palbě, po smrti u je nelze dále zohavit". Co se týče těch vulgarit, jde o opravdu nesmlouvavá slovíčka typu "bastard", "shit" nebo "bitch", co slunému Američanovi či nedejboe Britovi z úst nevyjde, co je rok dlouhý (konec sarkasmu).
Jetě horí to ale mají ji tradičně Němci, kteří si normální verzi hry vůbec nemohou pořídit, protoe prodej evropské verze hry (té, která bude k dostání i u nás) byl v zemi úplně zakázán. Dolo to tak daleko, e jestli si do Německa dovezete nebo objednáte Black Ops z Velké Británie, USA nebo třeba ČR, hra se vám na Steamu odmítne autorizovat. Protoe celá věc je nastavena v souladu s Valve, s reklamací nepočítejte.
Důvody k tomu jsou zjevné, lokalizovaná verze je toti ořezaná o vekeré brutality. Jak ale namítají hráči, leckoho to od koupě odradí úplně - třeba kvůli tomu, e lokalizovaná verze je nadabovaná do němčiny bez monosti pustit si hru v originálním znění či alespoň s titulky. Kritici také poukazují na to, e příluné německé orgány jetě hru nikterak neohodnotily či nezakázaly její prodej, čím je zákaz importu ostatních verzí hry předčasný.
Reklama
- komentáře (9)
Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!