O Black Ops je větší zájem než o MW2

Svědčí o tom množství předobjednávek.

Podle informací z různých obchodních sítí předobjednávky pro Call of Duty: Black Ops naskakují mnohem rychleji, než tomu bylo u předobjednávek Modern Warfare 2.

Tvrdí to i analytik Evan Wilson ze společnosti Pacific Crest, který si myslí, že Call of Duty: Black Ops by se mohlo během svátků prodat až 12 milionů kusů. Dříve se odhadovalo, že se prodá „pouze“ 10 milionů kusů.

Wilson změnil své predikce poté, co mluvil s obchodníky, kteří mu potvrdili zvýšenou koncentraci předobjednávek. Wilson ale dodává, že každý Call of Duty titul nejen že boří rekordy, má ale také tzv. „nohy“ – prodává se velmi dobře i dlouho po vydání.

Podle Wilsona ale Call of Duty: Black Ops nebude mít tak skvělé dlouhodobé prodeje jako mělo Modern Warfare 2, vzhledem ke „konkurenci, slabšímu marketingu a situaci v Infinity Ward.“

Call of Duty: Black Ops rozhodně začíná řádně zvyšovat očekávání hráčů a nejvyšší předobjednávky v celé sérii jsou toho důkazem. Výkonný ředitel Activisionu, Thomas Tippl, nedávno řekl, že morálka v Treyarchu už nemůže být vyšší a že jsou vývojáři ze hry neuvěřitelně nadšeni.

Možná se Black Ops podaří pokořit velikána Modern Warfare 2 a přestane se tak stále řešit, kdo že je A tým a kdo B tým. Call of Duty tituly od Treyarchu (třetí díl, World at War) byly vždy kvalitní hry, i když úrovně her od Infinity Ward nedosahovaly. Stejně tomu tak bylo i s prodeji, které byly skvělé, ale ne tak dobré, jako CoD od Infinity Ward.

V současné době se pracuje na několika Call of Duty titulech. Treyarch vyvíjí Black Ops, které vyjde letos v listopadu. Dalšími studii jsou Infinity Ward, kde se pracuje na Modern Warfare 3, studio Sledgehammer Games a začíná se šuškat i o studiu Raven Software, kteří aktuálně vydali Singularity.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Dalších pět představených her pro PlayStation VR je tady

Song In The Smoke, Fracked či After The Fall - SOUHRN NOVINEK OD SONY.

Odklad Dynasty Warriors 9 Empires

+ stručné zdůvodnění a PS5 patch.

On The Road - Truck Simulator je k dispozici pro PS4

Vykládání zboží, tankování i řízení už i s ovladačem v ruce.

- komentáře (12)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna