Placený multiplayer v CoD: Black Ops?

Potvrzen co-op, prostředí a náznak zbraní.

O zpoplatněném multiplayeru pro budoucí Call of Duty titul(y) se spekulovalo a mluvilo již dříve. Nyní stojaté vody rozvířil Brian Ward, senior víceprezident světových studií Activisionu. Ten během dnešní LA Games Conference prozradil, že něco takového bude, ale od vývojářů ve studiu Sledgehammer se toho brzy nedočkáme. Doslova řekl:

“Lidé ve Sledgehammer pořád dávají dohromady tým. Takže by se to mohlo týkat spíše toho, co dělají lidi v Treyarchu. A pak tam máme ještě nějaké další prvky, na kterých pracuje někdo jiný. A myslím, že jsem mluvil o online, ne o přeplatném, protože o tom se stále vedou debaty. Jak to bude celé zapadat do obchodního modelu?”

Ward dále rozvádí aktuální rozdělení prací na značce Call of Duty:

“Myslím, že je teď docela zmatek v tom, co kdo dělá, když se na tom podílí tolik lidí. Máme Treyarch, Sledgehammer, pak tu ještě zbyli nějací vývojáři z Underground Games, jsou tu lidé z Infinity Ward a pak ještě sem tam nějaké kousky. Musíme tedy ještě vyřešit rozdělování prací.”

Dále říká Ward něco velmi zajímavého - oznámení nějakého modelu předplatného on osobně očekává již na letošní výstavě E3. Activision tedy neztrácí čas a je možné, že by byl multiplayer Call of Duty: Black Ops zpoplatněn?

“Myslím, že to bude určitě na E3. Nebylo mi řečeno že to tam bude, ale do E3 je času dost a Call of Duty 7 vyjde v listopadu... Na E3 se bude o Call of Duty určitě povídat něco zásadního, to je jistota, i kdyby to byla jen singleplayerová hra. Takže si myslím, že se takového oznámení na E3 dočkáme. Já bych to očekával.”

Z obchodního hlediska by bylo zpoplatnění multiplayeru Black Ops logické. Call of Duty hry od Treyarchu jsou také velmi úspěšné (World at War se prodalo zhruba 12 milionů) a rozumné zpoplatnění multiplayeru, což je to, kvůli čemu si hru většina hráčů kupuje, by přineslo do kasičky Activisionu nezanedbatelné částky.

Jak se všeobecně ví, tak mladá společnost Sledgehammer pracuje na dosud neoznámené hře ze světa Call of Duty. Podle nabídek práce do Sledgehammeru by to měla být 3rd person akční hra. Sledgehammer je firma založená Glenem Schofieldem, který přeběhl k Activisionu od EA, kde šéfoval vývojářům ve Visceral Games. Ti vytvořili první Dead Space. Nyní by tedy měl mít na starosti vývoj prvního 3rd person Call of Duty. Je možné, že právě toto CoD bude první, za které se budou nějakým způsobem platit měsíční, či jiné pravidelné poplatky, nebo se dočkáme už u letošního Black Ops?

Call of Duty: Black Ops bude kromě klasického multiplayeru obsahovat i kooperativní multiplayer, který prozradil šéf studia, Mark Lamia:

“Nemůžeme se dočkat, až hráči zažijí Call of Duty: Black Ops. Na tuto hru jsme zaměřili celé studio s tím, že jsme vytvořili speciální týmy pro singleplayer, multiplayer a co-op. Tím docílíme, že hra nabídne hráčům ten nejintenzivnější zážitek na všech frontách.”

Britský obchodní řetězec GAME také odhalil tři oblasti, ve kterých by se mělo Black Ops odehrávat. Podle GAME by to měl být Vietnam, Kuba a arktické prostředí. Zcela jistě se nebude jednat pouze o tato tři prostředí. GAME dále prozrauje, že by měl být hráč svědkem zrodu elitních speciálních sil a měl by se účastnit misí “mimo záznam”. Používat by se měly nekonveční zbraně v “ohromující filmové grafice”.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (19)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna