Skip to main content

Buďte v klidu, v příštích 12 měsících opět stíháme 5 vlastních exkluzivit, odráží Microsoft kritiku

+ Starfield ve finišující fázi, dema indie kousků.

Sony je v laufu díky remaku The Last of Us 1 či PC konverzím Spider-Mana. Microsoft je naopak četně kritizován za absenci velkých exkluzivit v letošním roce (zejména po odkladu Starfield), ačkoli v neděli proběhne jeho vysílání a misky vah se patrně zase trochu změní.

Už v předstihu se tedy jeho nejmenovaný představitel vyjádřil k plánům firmy:

"Minulý fiskální rok jsme vypustili pětici nových, vysoko hodnocených her pro konzole, PC i cloud (Age of Empires 4, Flight Simulator, Psychonauts 2, Halo Infinite a Forza Horizon 5). V příštím fiskálním roce, který bude od 1. července 2022 do 30. června 2023, vydáme stejný počet, čili pět takových her, nebo ještě více z vlastní stáje".

Ve stejný moment se Todd Howard z Bethesda Game Studios vyjádřil pro GamesRadar, že provádějí finišující práce na Starfield, což nejspíš není náhoda a asi je zařazen do těch zmíněných pěti exkluzivit do příštího června. Podle nálezu na Redditu se v oficiálním popisku na Game Pass píše první čtvrtletí 2023.

Microsoft Gaming CEO Phil Spencer věří, že toto sci-fi RPG, nová značka od tvůrců Skyrimu bude charakterickým titulem, díky němuž si budeme pamatovat akvizici Bethesdy ze strany Microsoftu. "Viděl jsem ze Starfield už hodně, lidé ji brzy uvidí též, a líbí se mi náš společný cíl, kterým je dostat ke hře co nejvíce lidí než ke kterékoli předešlé hře studia". Prý budují i díky cloudu a novému partnerství se Samsung platformu, která má šanci dosáhnout k miliardám hráčů, což je příležitost, ze které má být Howard naprosto nadšen.

Další herní boss z Microsoftu, Matt Booty, se pak na IGN vrátil k akvizici Activision Blizzard.

Budou se prý snažit, aby hry s velkými komunitami napříč různými platformami (PlayStation, Xbox, PC) nebyly rozděleny. Máme očekávat, že vybrané nové tituly budou xboxovými exkluzivitami. A že Microsoft chce přidat na Xbox Game Pass co nejvíce titulů od Activision Blizzard, jak to jen bude možné.

Výrobce Xboxu také oficiálně ohlásil, že bude reagovat na zařazení časově omezených dem velkých her na překopané PlayStation Plus, byť nepůjde o to samé vzhledem k nabízení plných xboxových her hned od prvního dne.

Uživatelé Xbox Game Pass prý v nejbližším roce budou moci v rámci tzv. Project Moorcroft vyzkoušet pečlivě vybraná herní dema nadcházejících (budoucích) her, zejména indie titulů. Tvůrcům slibuje, že vybuduje rozruch okolo jejich kousků a poskytne jim veškerá relevantní data. Něco asi jako Steam Next Fest.

Read this next