Skip to main content

Call of Duty: Vanguard je v prodeji i u nás, ale přijetí u kritiků pouze vlažné

Nedosáhlo kvalit Modern Warfare.

Pouze 6/10 od PC Gameru, 7/10 od IGN, rovněž 7/10 od GameSpotu, 6/10 od WindowsCentral, ale také osmičky od GamesRadaru, GameInformeru či PlayStationLifeStyle. To vše se promítlo do nečekaně nízkého průměrného hodnocení jen 76% na OpenCritic.

Recenze ve světě se shodují, že to je solidní titul z historického období, ale nedosahuje kvalit Modern Warfare, s nevýraznou kampaní, která tradičně není dlouhá ani pestrá, takže Sledgehammer se nezařadí po bok slavnějších kolegů a jejich podsérií.

Watch on YouTube

Citujeme tiskovou zprávu domácího distributora Comgad k vydání hry v minulých dnech:

"Call of Duty: Vanguard je již v prodeji po celém světě. Vanguard přináší bezkonkurenční obsah z Call of Duty v rámci napínavého příběhu pro jednoho hráče, 20 map pro více hráčů (dostupných od prvního dne) a zcela nový režim Zombies (který hlouběji prozkoumává aktuální kanonický příběh). Vanguard rovněž nabízí nejhlubší integraci s Warzone™, kde 2. prosince vyjde nová Warzone Pacific včetně nové mapy „Caldera".

„Vydání Vanguard je jen začátek. Tato nová verze poskytne hráčům Call of Duty nebývalou šíři a hloubku neuvěřitelných zážitků," řekla Johanna Faries, ředitelka Call of Duty ve společnosti Activision. „Díky vydání zcela nové mapy na Warzone Pacific příští měsíc bude Call of Duty připraveno na nejucelenější a nejhlubší kalendář živých operací, jaký jsme kdy měli. Tento den představuje další vzrušující kapitolu naší série, která se neustále vyvíjí."

Hráči budou moci zažít začátky speciálních jednotek, které válčí na čtyřech největších frontách druhé světové války, a to dosud nevídaným způsobem.

Vývojáři ze Sledgehammer Games hráčům Vanguard připravili strhující kampaně, v nichž obyčejní vojáci bojují na všech frontách, aby zvrátili průběh hrozivé války. Hra více hráčů obsahuje 20 map, 12 operátorů a více než tři desítky zbraní ve vylepšeném režimu Gunsmith, který bude dostupný ode dne vydání. Hra více hráčů ve Vanguard nabízí nové možnosti díky systému Combat Pacing a zběsile rychlé hře na přežití v arénách Champion Hill. Vanguard rovněž představuje první crossover se zombiemi od studia Treyarch, jenž rozšiřuje příběh Dark Aether, se který se hráči seznámili v Call of Duty®: Black Ops Cold War.

První sezóna bude obsahovat zcela novou mapu Caldera pro bezplatný Call of Duty: Warzone s řadou nových herních zážitků - a to zdarma. Jakmile 2. prosince začne první sezóna, váš postup operátora, zbraně a Battle Pass se synchronizují i ve Vanguard, Black Ops Cold War a Modern Warfare®.

RICOCHET Anti-Cheat™, který vychází v rámci Vanguard, představuje univerzální řešení pro odhalování podvodníků a obsahuje nové serverové nástroje, které sledují analýzu za účelem detekce cheatů, vylepšené možnosti eliminace podvodníků, aktualizace, které pomáhají zabezpečit váš účet, a další. Zabezpečení RICOCHET Anti-Cheat vyjde letos i v rámci mapy pro Call of Duty: Warzone Pacific na PC.

Vanguard nabízí jednotný postup a podporuje hru napříč platformami na systémech nové a staré generace. Hráči mohou očekávat novou úroveň sociálních funkcí, které umožní přátelům hrát společně díky klanovým funkcím. Hluboká integrace Vanguard s Warzone přinese nejvíce nového obsahu, který kdy do Warzone vyšel, včetně nové mapy, operátorů, zbraní a letadel, jakož i sdílený postup a exkluzivní přístup do Warzone Pacific pro majitele Vanguard od 2. prosince.

Call of Duty: Vanguard u nás vychází v původní anglické verzi a je dostupný pro PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series a Xbox One."

Read this next