Skip to main content

DayZ je konečně dostupné i pro PS4

+ bude také krabicovka.

Po PC a Xbox One vychází survival titul DayZ od českého herního studia Bohemia Interactive konečně i na PS4 a je nyní dostupný na PlayStation Store. Vydání DayZ na poslední slíbenou platformu slaví společnost premiérou hraného traileru. Ten ukazuje, jak by vypadal reálný svět, kdyby se v něm zhmotnila vize posta-apo světa DayZ.

Watch on YouTube

Po vydání plných verzí (DayZ 1.0) na PC a Xboxu a následných updatech se hry, která definovala žánr survival her v otevřeném světě, dočkali i majitelé PlayStation 4. Čeká na ně rozsáhlý otevřený svět Černarusi, zaplněný nejenom infikovanými nepřáteli, ale hlavně dalšími živými hráči. Ti mohou být smrtelně nebezpeční nebo naopak velmi užiteční - to pokud s nimi utvoříte tým ve snaze o přežití.

Díky rozlehlému světu, perzistentním serverům s mechanikou permanentní smrti a propracovaným herním mechanikám nabízí DayZ jedinečnou příležitost zažít neskriptovanou hratelnost a zábavu, která je při každém hraní zcela unikátní. Záleží jen na hráči, jestli se zapojí do napínavých přestřelek, pokusí se navázat přátelství s dalšími hráči na serveru, začne pomáhat nově příchozím přeživším nebo spojí své síly s kamarády a vytvoří tým, který jim pomůže ve snaze přežít v krásném, ale nebezpečném světě Černarusi.

Vedle hraného traileru vydala Bohemia Interactive nedávno i trailer tvořený in-game záběry s názvem „Tohle je DayZ". Ten názorně představuje obecný koncept hry a hlavní herní mechaniky a prvky, kvůli kterým má hra na kontě několik milionů prodaných kusů na PC a Xbox One. Video je ideálním způsobem, jak se noví hráči mohou seznámit se světem DayZ a zjistit, co je ve hře čeká, ať už se ji rozhodnou vyzkoušet na PS4 či jakékoli jiné platformě.

Watch on YouTube

PS4 verze DayZ je už nyní dostupná v digitální podobě na PSN. V následujících měsících vyjde i ve fyzické podobě pro hráče, kteří dávají této formě distribuce přednost. Bez ohledu na výběr verze představuje vydání DayZ na PS4 výbornou příležitost přidat se k několika milionům hráčů a vyzkoušet si na vlastní kůži autentickou survival hru, která nabízí ještě lepší zážitek při hře s kamarády.

Read this next