Skip to main content

Digitální distribuce GOG.com expanduje

Nové funkce a jediný pre-load Zaklínače 2.

Digitální distribuce GOG.com se má čile k světu a její provozovatel chytře využil sledované konference k Zaklínači 2, aby si trochu přihřál polívčičku pro tento svůj druhý projekt. Nutno dodat, že se čím chlubit skutečně má.

Prodeje na GOG.com v roce 2010 vzrostly o 163 procent oproti roku 2009, ale přesná čísla poskytnuta nebyla. Během letošního jara tam přibudou nové funkce, jako možnost posílání privátních zpráv jiným uživatelům. A hlavně nový program pro stahování her, který je bude downloadovat více vlákny naráz a kontrolovat proti chybám každých stažených 10 MB dat.

Majiteli služby, polskému CD Projektu, se také povedlo podepsat novou smlouvu s pěti významnými distributory: s EA, Take 2, Square Enix, Lucas Arts a Microsoftem. Ti v průběhu léta nabídnou na GOG.com pětadvacet svých starších klasik.

Poslední výstup z konference se týká Zaklínače 2: GOG.com bude jedinou digitální distribucí, která přijde s pre-loadem hry ještě před jejím vydáním, počínaje 10. květnem. Že zdejší verze bude bez DRM jako všechny nabízené hry, to se už ví déle a stále to platí.

Aktuální novinkou je také kompletní hororová trilogie Alone in the Dark včetně manuálů, soundtracků a dalších bonusů. Navíc obsahuje spouštěč, který dokáže vylepšit její grafiku. A to za nějakých 108 Kč za celý balíček.

Trochu nám v této souvislosti uniká, proč vlastně krabicová verze bude mít SecuROM a online aktivaci (viz tento článek), když piráti pak mohou snadno šířit nechráněnou verzi prodávanou právě z GOG.com...?

Read this next