Skip to main content

Dlouhé nohy Star Wars Jedi: Fallen Order

Žebříček z Velké Británie.

Jsou hry jako třeba Death Stranding, které raketově vystoupí na první příčku díky předobjednávkám od skalních fanoušků, ale v druhém týdnu na trhu spadne zájem o 70 procent a momentálně už vypadlo z TOP 10 s dalším poklesem o 51 procent.

No a pak jsou jiné tituly, které mají tzv. dlouhý ocas nebo, chcete-li, dlouhé nohy. Tím se rozumí, že jejich odbyt má trvalejší charakter, jsou v prodejích držáky po delší dobu.

Aktuální britská hitparáda krabicovek dokazuje, že právě takovou hrou je Star Wars Jedi: Fallen Order, navzdory lineární či koridorové povaze. Nepochybně tomu pomohly i nadšené recenze a skvělá práce studia Respawn.

V druhém týdnu na trhu tato third-person sci-fi akce zůstala na druhém místě žebříčku a prodeje spadly "jen" o 47 procent, což se považuje za výborný výsledek. Úspěšnější bylo jen Call of Duty: Modern Warfare, to ve srovnání s předešlým týdnem šlo dolu jen o 16 procent.

Co naopak v krabicovkách propadlo, je Shenmue III, které debutovalo až na 17. místě, s pouze polovičními čísly loňského remasteru prvních dvou dílů. Nelze z toho ale vyvozovat nějaké závěry kvůli 70 tisícům podporovatelů na Kickstarteru.

Hodnotit se nedá ani odbyt Football Manager 2020, který převážně frčí v digitální verzi. Ta krabicová se letos snaží zaujmout hlavně ekologickým balením.

Kompletní pořadí je zde a jde o poslední podzimní hitparádu, která není ovlivněna výprodeji Black Friday.

Read this next