Skip to main content

GeForce RTX řady 30 míří do notebooků, představena také desktopová RTX 3060

HW novinky od Nvidia + Flight Simulator na třech displejích.

NVIDIA oznámila uvedení více než 70 modelů notebooků s GeForce RTX řady 30. Osazeny budou GPU GeForce RTX 3080, 3070 a 3060 postavených na nejnovější architektuře NVIDIA Ampere. Nové řady notebooků umožní postupně snížit cenu až k 30999 Kč, zvýší energetickou efektivitu až na dvojnásobek a přinesou výrazně vyšší výkon. Přijde s nimi také již třetí generace Max-Q technologií pro tenké a lehké designy.

Nové notebooky s GPU GeForce RTX řady 30 nabídnou skvělý ray-tracingový výkon v Cyberpunk 2077 i dalších hrách. Výhody platformy opět využijí i tvůrci obsahu ve stovkách aplikací umožňujících akceleraci pomocí GPU. Více zde.

Watch on YouTube

NVIDIA také přinese architekturu NVIDIA Ampere milionům dalších PC hráčů GPU GeForce RTX 3060. Efektivní a výkonná architektura i druhá generace NVIDIA RTX™ umožní GeForce RTX 3060 dosáhnout skvělého výkonu v ray-tracingu a nabídne také podporu NVIDIA DLSS i dalších technologií. Doporučená cena je 329 dolarů. Na trh dorazí koncem února a půjde prý o skvělou příležitost k upgrade pro odhadem až 90 % hráčů stále hrajících na GeForce GTX. Podrobnosti tady nebo níže v citované tiskové zprávě:

"Šedesátková" třída GPU NVIDIA je již tradičně nejoblíbenější mezi hráči na Steamu. Žebříčkům dlouhou dobu vévodí GTX 1060 uvedená v roce 2016. Dle odhadů až 90 % hráčů nyní hraje na některé z GeForce GTX GPU.

"Ray-tracing zažívá nezastavitelný dynamický rozvoj, který rychle redefinoval nové standardy hraní," říká Matt Wuebbling, viceprezident globálního GeForce marketingu ve společnosti NVIDIA. "Architektura NVIDIA Ampere se prodávala nejrychleji v historii a RTX 3060 přináší výhody GeForce RTX řady 30 milionům dalších hráčů po celém světě."

Nové herní tituly jsou rozsáhlejší a disponují filmovou grafikou i ray-tracingem v reálném čase. Představují nároky na herní hardware, kterým mnohdy vyhoví jen RTX platforma. GeForce RTX 3060 má dvojnásobný rasterizační výkon a až desetinásobný ray-tracingový výkon oproti GTX 1060. Tím se stává velmi zajímavou příležitostí pro upgrade a základem dostatečně výkonné herní PC platformy pro hraní přelomových titulů jako Cyberpunk 2077 nebo Fortnite s RTX při 60 snímcích za sekundu.

Hlavní specifikace RTX 3060: 13 shader-TFLOPs, 25 RT-TFLOPs pro ray-tracing, 101 tensor-TFLOPs pro NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling), 192bitová paměťová sběrnice a 12GB GDDR6 video paměti.

Resizable BAR bude v GeForce RTX řady 30 podporován počínaje RTX 3060. Při kombinaci s kompatibilním motherboardem tato pokročilá PCI Express technologie umožňuje, aby CPU mohlo přistupovat k celé paměti GPU najednou. Dosáhne se tak dodatečného výkonu ve hrách. Stejně jako ostatní zástupci GeForce RTX řady 30 podporuje i RTX 3060 trojici inovativních herních technologií platformy GeForce: NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex a NVIDIA Broadcast. Nabídnou zvýšení výkonu i vylepšení kvality zobrazení. Společně s ray-tracingem v reálném čase jsou tyto technologie základem herní platformy GeForce, která přináší hráčům jedinečné funkce i výkon.

Řadu modelů se základními i navýšenými takty představí renomovaní výrobci ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY a Zotac. Objeví se také v nabídce oblíbených prodejců i v herních PC sestavách od předních výrobců po celém světě.

Read this next