If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak dlouhý a jiný bude datadisk Shadow of Rose pro Resident Evil Village?

+ plány do budoucna.

Japonští vývojáři z Capcomu poskytli tamním médiím během TGS řadu rozhovorů ohledně říjnového přídavku Shadow of Rose pro Resident Evil Village.

Příběh DLC má být dlouhý čtyři hodiny, což má zařídit, že půjde o jeden z největších datadisků do série všech dob.

Ředitel tvůrců Kento Kinoshita také pro IGN Japan prozradil, že se podíváte do několika nových lokalit, zdaleka nejen do zámku Castle Dimitrescu, který jsme viděli na dosavadních ukázkách. Design levelů má být razantně změněn a to šílenými cestami.

DLC má být mixem mezi psychologickým hororem, temnou pohádkou a noční můrou ve snech. Rose bude hrát více defenzivně, je to prostě jen šestnáctiletá dívka, která chce mít normální život, pohybuje se pomaleji a míří hůře, není šikovná se zbraněmi ani atletkou.

Přežít v Shadow of Rose má být mnohem obtížnější než ve většině dílů Resident Evil, ale pokusíte se o to s unikátními silami v často bizarních situacích. Například když potkáte nová monstra pojmenovaná jako Face Eater a Sclerotium (na obrázcích okolo).

Jiný přídavek, s nímž si Resident Evil Village projdete v odlišné third-person kameře, byl prý tak pracný, jako by skoro šlo o novou hru. Pro budoucí díly série Capcom nevyloučil ani first-person, ani third-person pohled, nechtějí nic z toho upřednostnit. Uznávají, že FPS není tradiční výhled v sérii, ale poskytuje některé benefity, jako zvýšení strachu a hlubší vtáhnutí do prostředí.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Resident Evil Village

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments