Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rekordně ziskový Capcom vydá dvakrát více velkých her než loni, co to asi bude?

+ nejrychlejší Resident Evil Village.

Se svými finančními výsledky za uplynulý fiskální rok se pochlubil rovněž tento japonský vydavatel. Byl rekordně ziskový několikátým rokem v řadě, zejména díky Monster Hunter Rise PC a Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. Na to by samozřejmě rád navázal i v blízké budoucnosti.

Pro nás je nejzajímavější, že avizoval, že "nejpozději do dubna 2023 vypustí vícero zásadních titulů".

Bude to 45 různých verzí něčeho (do toho se počítají zvlášť různé verze jedné hry), což je téměř dvojnásobek než loni (24 SKU). Takže když budou například ty nextgen remaky Resident Evil 2, 3 a 7, verze pro každou platformu se sem počítá samostatně.

V příštích dvanácti měsících čeká odbyt 37 milionu kusů, z čehož 10 milionů mají zařídit ty novinky a zbytek starší katalog her. Jasným hitem bude logicky Monster Hunter Rise: Sunbreak vycházející 30. června 2022.

Názvy zbylých her nám Capcom neprozradil, víme jen o Capcom Fighting Collection a Capcom Arcade 2nd Stadium. Z dřívějška sice byly na toto období cíleny tituly Pragmata a Exoprimal, ale mohlo u nich dojít k nějakému skluzu. Oproti tomu Street Fighter 6 tak brzy rozhodně vyhlížet nelze, ten bude až později ve 2023 či spíš 2024.

Resident Evil Village se jinak stal nejrychleji prodávaným dílem této hororové série, když za úvodní rok pobytu na trhu dosáhl 6,1 milionu kusů. Je to více, než se odhadovalo, kdy se předpokládalo 5,7 milionu. Dvojka je celkově na 9 milionech a sedmička na téměř 11 milionech, ale při tempu, jaký Village má, je asi po delší době předhoní.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Resident Evil Village

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments