Skip to main content

Jaké klíče budou v krabicovce Metro Exodus a proč mohou přijít žaloby?

Dozvuky kauzy.

Pozdvižení vyvolané pondělní zprávou o úprku Metro Exodus (Alza.cz) ze Steamu, mimochodem zatím nejčtenější článek ledna na Eurogameru, má samozřejmě své dozvuky.

Otázkou zejména bylo, jaké klíče naleznete v krabicových PC verzích této postapokalyptické střílečky. Nejprve se zdálo, že půjde o Steam, ale bude tomu jinak:

"Moc se omlouvám za misinformace, ale akorát k nám přišla informace, že předchozí informace byly špatné a že v krabicových verzích nakonec budou Epic Store klíče," uvedl Petr Kučera z královohradeckého distributora Playman. Vše posléze potvrdil i oficiální Twitter účet:

Kvůli tomu není vyloučeno, že výrobce bude čelit žalobám, protože předobjednávkám sliboval klíč na Steam a ten teď nedostanou. Navíc objednávku některých edicí bylo možné zrušit jen do 31. ledna, ale oznámení o Epic Games Store přišlo pouhé tři dny předtím, což dalo zákazníkům málo času na reakci.

Deep Silver a 4A Games mají teď velmi naplno, protože změna o přechodu ze Steamu na Epic Games Store zřejmě byla učiněna až úplně na poslední chvíli. Teprve pár dnů staré video uvádělo jako jednu z platforem Steam, stejně jako jeho logo stále visí na předobjednávkové stránce na homepage. Leckdo si myslí, že klíče ze Steamu už takto pozdě mohly být vytištěné (vzhledem k datu vydání 14. února) a připravené na dání do krabiček, možná se musejí hromadně vyměňovat...?

Metro Exodus jinak zabere 53 GB místa na Xbox One a 59 GB na PC. Jak víme z dřívějška, hra bude používat kontroverzní DRM Denuvo, pokud se tedy něco v mezidobí nezměnilo.

THQ Nordic se nechali slyšet, že rozhodnutí o exkluzivitě učinili výhradně Deep Silver (Koch Media) a že oni touto cestou jít nechtějí. Prý by rádi ponechali hráčům možnost výběru, kde si jejich hry pořídí, i je chtějí nabízet na co nejvíce místech, jak to je jen možné.

Read this next