Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Metro Exodus v Enhanced Edici už za týden, RTX grafická karta nutná

+ HW nároky, technický rozbor raytracingu.

Tohle se tedy podařilo 4A Games dokonale utajit a všechny nás mile překvapit, nepočítáme-li tedy pár hodin starý únik z tchajwanské ratingové organizace.

Nová, vylepšená verze oblíbené first-person střílečky z postapokalyptického Ruska vyjde už za týden, 6. května 2021. Dosud bylo slibováno jaro, takže se to stihlo.

Metro Exodus Enhanced Edition bude venku pro PC, ale musíte mít grafickou kartu schopnou zvládnout raytracing, jinak tuto verzi ani nespusíte, což tu dosud nebylo. Krom toho si poprvé zahrajete na PlayStation 5 a Xbox Series X / S.

Tady jsou oficiální HW nároky, zveřejněné sotva před pár minutami. Minimálně to chce RTX2060 pro hraní v 1080p na normální nastavení a ve 45fps:

Kolegové z Digital Foundry ho nazvali vůbec první AAA hrou s plnou podporou raytracingu a ve 40 minutách rozebrali, proč tomu tak má být - včetně ukázky řady báječných grafických efektů, benchmarků (Ryzen 5 3600/RTX 2060) i srovnání s originálem z roku 2019.

Má jít o fenomenální vylepšení díky globální iluminaci, odrazu světel a mnoha jiným vychytávkám, které vám zde exkluzivně odkryjí přímo vývojáři, stejně jako nové možnosti nastavení:

Watch on YouTube

Read this next