Metro Exodus

Zásadní události

Metro Exodus má epický příběhový trailer

4A Games publikovali příběhový trailer z Metro Exodus (Alza.cz), které vyjde už 15. února.

Je vyprávěn z perspektivy Anny, manželky Artyoma a přední odstřelovačky. Vezme vás na epický výlet do nehostinného herního světa, kde vás v Moskvě i v pustině čeká plná výzev a intenzivních událostí.

Tvůrci zároveň oznámili, že hra bude od úplného počátku na všech třech platformách podporovat Photo mód.

Číst více...

Prodloužené tech-demo RTX z Metro Exodus

Globální iluminace, že by se tma bez zdrojů světla dala krájet.

Sice jde už o několikáté video o tom samém, leč určitě byste ho neměli minout, i protože to je prodloužená verze oproti ukázkám z Gamescomu (delší o pět minut oproti této a této).

Známe délku Metro Exodus

+ přiznány problémy.

Možná si říkáte, že je na to poněkud brzy, když hra vyleze až v únoru, nicméně je fajn, že výrobce už má v tomto směru jasno.

Pondělní Gamescom trailery: Metro Exodus, World War 3, Diablo 3 na Switch

Tak jako obvykle během konání každé herní výstavy panuje obrovský přetlak, že na to design herních webů není stavěn.

Namísto individuálního nahazování každého traileru jsme se proto rozhodli umístit všechny nové na jednu souhrnnou stránku, aspoň už z těch her, o kterých se vědělo z dřívějška:

Nejlákavějším z pondělního večera je ten na Metro Exodus (Alza.cz), který ve 4K kvalitě přináší pohled na živoucí, zelené údolí tisíce kilometrů od Moskvy. Jenže to, co se zdá být rájem, se náhle v noci změní na terorizujíící místo:

Číst více...

Nejvíce vyhlížené hry na rok 2019

Zvláštní seznam s absencemi.

WatchMojo, přední producent obsahu pro YouTube, přišel se zvláštním přehledem deseti dle něj nejočekávanějších her s potvrzeným datem vydání v roce 2019. Proto tam ani není The Last of Us 2 (Alza.cz), když zatím není jisté, že příští rok stihne, ani třeba Cyberpunk 2077, který naopak ve 2019 ani náhodou nehrozí.

Wow, 17 minut Metro Exodus

+ technická analýza.

4A Games vás v tomto prodlouženém demu Metro Exodus (Alza.cz) prevedou některými vlastnostmi, které byly do hry přidny, aby to podpořilo novou designovou vizi, včetně nových mechanismů pro výrobu předmětů, přizpůsobení zbraní a další věci.

Odklad Metro Exodus na 2019

Smutné, leč předpokládatelné.

Když máte vyjít za pár měsíců, ale je hotové jen technologické demo pro GDC (nebo s ním ztratíte zbytečně moc času, který pak chybí jinde), zatímco by už správně měly být připraveny kompletní konzolové verze na několikaměsíční certifikaci u Sony a Microsoftu, tak to prostě nejde dohromady.

Metro Exodus GDC tech-demo ray-tracingu

Ostatky lidí ve vesničce.

4A Games na GDC 2018 zveřejnili technologické demo ray-tracingu v jejich chystané first-person střílečce Metro Exodus (Alza.cz), nástupci Metro Last Light a Metro 2033.

Kdo překládá Metro Exodus?

A proč ho má právě Playman.

V reakci na páteční důležité oznámení, které se týkalo češtiny pro Metro Exodus (Alza.cz), jsme hodili řeč s Playmanem pro zjištění více informací.

Proč nemá Metro Exodus multiplayer?

Diplomaticky i na rovinu.

Spoustu lidí to nijak trápit nebude, naopak za to u nich tvůrci získají spíš kladné body, když se vzepřeli současným trendům, které tuto vlastnost považují za skoro povinnost.

PREVIEW Metro Exodus

PREVIEW Metro Exodus

Spousta nových informací.

Jako obvykle to netrvalo dlouho a na světlo světa vyplavaly informace o Metro Exodus (Alza.cz) z titulního preview Game Informeru, ačkoli tentokrát drtivou většinu z nich pustil přímo samotný magazín, který navštívil studio 4A Games na Maltě.

Předně, rozloučíte se se stísněnými tunely metra (vzhledem k názvu překvapení), když po úvodní sekvenci potkáte Artyoma (vaše postava), jeho ženu Annu a zbytek družiny, která se snaží proklestit cestu ruskou divočinou při doufání v novou naději. Těšte se proto na větší prostory, nebezpečné frakce a spoustu možných rizik pro přeživší.

Důležité však je zdůraznit, že nejde o hru v otevřeném světě v pravém slova smyslu, nýbrž o propojení několika větších sandboxových levelů, kterými vás provedou lineární příběhové mise. Když dokončíte jednu oblast, posunete se do další, bez možnosti návratu do té předešlé. V dílu Last Light měla největší oblast 200x100 metrů, tady to budou až dva kilometry (2000m x 2000m).

Číst více...

Filmeček Metro Exodus nadchne

+ termín vydání.

Panelákové město po apokalypse, všude rampouchy a kruté zimní podmínky, brodění se hlubokým zmrzlým sněhem a sjíždění svahu do tunelu, děsivé příšery a dokonale nasvícená i nastínovaná parní lokomotiva opět jedoucí vstříc otevřenému světu. To jsou poznatky, které utkví v paměti po zhlédnutí čerstvého filmečku z Metro Exodus (Alza.cz).

Stáhněte si hudbu z Metro Exodus

Ve vysoké kvalitě.

Je to skladba, která evokuje pocity něčeho velkého. Když jsme ji všichni před měsícem a půl slyšeli na pozadí při úplném začátku E3 konference Microsoftu, říkali jsme si, že Scorpio (Xbox One X) musí být naprostá pecka...

Technická analýza Metro Exodus

Co lze vyčíst z videa?

To, co se ukrajinští 4A Games naučili na remasterech Metro Redux, to bohatě zužitkovali v chystaném pokračování Metro Exodus, odhaleném před týdnem a později s přiznanou inspirací Stalkerem.

Metro Exodus se inspiruje Stalkerem

Další info + obrázky.

V úvodu sobotní konference Microsoftu si z něj snad každý ucvrnkl do kalhot, viz oznámení. Nyní tvůrci z ukrajinských 4A Games vystoupili v pořadu GameSpotu, aby potvrdili, že nešlo o předrenderovanou cutscénu, nýbrž o nahrávku z enginu z herní sekvence v jednom pozdějším levelu Metro Exodus. Pouze to prý trochu zkrátili, odstranili HUD a hlášky na obrazovce.