Skip to main content

Prodejní výsledky: Metro Exodus uspělo, Far Cry New Dawn zklamalo a Crackdown 3 selhalo

Už víme, jak vše dopadlo.

Máme za sebou nejvíce našlápnutý týden zimy, takže jste možná byli stejně jako my napjatí, jak si jednotlivé novinky vedly na trhu. Veškerá data níže se týkají jen Velké Británie a pouze krabicovek, přesto jsou solidním indikátorem celkových výsledků.

Metro Exodus je zatím velmi úspěšné: prodalo se ho o 50% více kusů než ve 2013 Metro Last Light, což je vzhledem k růstu podílu digitálek nevídané, i ve srovnání s většinou ostatních her. 57 procent odbytu zařídila PS4 verze, ale na první místo žebříčku to nestačilo, byť jen o pouhé dva tisíce kusů.

Far Cry: New Dawn sice figuruje na prvním místě, ale rozhodně zklamalo. Startovní prodeje totiž byly o 86% horší než před rokem u Far Cry 5, i čtyřikrát menší než u jiné odbočky Far Cry Primal. Ano, lze namítnout, že se jedná jen o polopokračování, ale až takhle nízký zájem, resp. takový propad se nečekal. Buď o hru nikdo nestojí (kvůli Dvojčatům?) nebo si ji lidé pořizují jen digitálně, nebo byla dost zastíněna Metrem, jiné vysvětlení není. 60 procent krabicovek tvořily PS4 verze, 39 procent Xbox verze a jen naprostý zlomek PC verze.

Crackdown 3, Xbox One a PC exkluzivita od Microsoftu, je však zdaleka největším propadákem minulého týdne. Jednak hra debutuje až na 13. místě žebříčku, prodalo se ji krabicově jen 10 procent toho, co Crackdown 2 ve 2010, a hlavně... i na tak velkém trhu, jakým je Velká Británie, se prodaly jen 4 tisíce kusů. Je jasné, že za to patrně může služba Xbox Game Pass, přesto zůstává otázkou, zda vůbec takovou hru má smysl vydávat na fyzickém nosiči.

Čemu se naopak dařilo, je bojovka Jump Force od Bandai Namco (už jejich třetí silný titul od začátku roku), kde nejvíce frčela PS4 verze s 76% podílem.

  1. Far Cry: New Dawn
  2. Metro: Exodus
  3. Red Dead Redemption 2
  4. Jump Force
  5. FIFA 19
  6. Resident Evil 2
  7. New Super Mario Bros U Deluxe
  8. Kingdom Hearts 3
  9. Mario Kart 8: Deluxe
  10. Call of Duty: Black Ops 4
Watch on YouTube

Read this next