Skip to main content

Koupil snad Microsoft studio Relic pro Age of Empires 4?

Drby.

Tahle zpráva nepochází z úplně nejdůvěryhodnějšího zdroje, takže je potřeba ji brát s řádnou rezervou. Na druhou stranu, docela by to dávalo logiku.

Německý insider Klobrille, údajně s dobrými kontakty v Microsoft Studios, na Twitteru logem naznačil, že by studio Relic snad mohlo být odkoupeno právě Microsoftem.

Celé to souvisí s tím, že začátkem března bude odvysílán nový díl pořadu Inside Xbox prý s velmi vzrušujícím oznámením ohledně Age of Empires 4. No a návrat téhle strategie kutí právě Relic.

Docela by to zapadalo do strategie Microsoftu, který už dříve řekl, že hodlá pokračovat v akvizicích, aby posílil vlastní studia. S Ninja Theory, inXile či Obsidianem to zdaleka neskončilo.

Jenže je tady problém: Relic není nezávislé studio, patří pod Segu. A nepředpokádá se, že ta by se ho chtěla zbavit - snad jedině v případě, že by nebyla spokojena s výsledky Company of Heroes či Dawn of War, nebo pokud by nehodlala s podporou RTS žánru dále pokračovat (už dlouho nic nebylo oznámeno ani nevyšlo).

Je tady i možnost, že tou velkou novinou bude uzavření nějaké dohody o dlouholetém plánu s Relicem ohledně budoucnosti Age of Empires, mimochodem trailer na čtyřku má 10 milionů shlédnutí na YouTube.

Watch on YouTube

Read this next