Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový artwork z Alan Wake 2, leč v létě ho nakonec neuvidíme

O stavu vývoje + port remasteru + výroční video.

To, co Remedy slíbili v prosinci při oznánení, už neplatí. Alan Wake 2 o těchto prázdninách bohužel neuvidíme, zato jsme dostali jeden nový artwork (výše).

"Jsme teď zrovna v laufu a chceme z něj vytěžit maximum, abychom vytvořili co nejlepší možnou survival horor. Neradi bychom tedy tento stav vývoje přerušili přípravami traileru či dema," omluvilo se finské studio, že své slovo nedodrží.

Vysvětlilo, že příprava pěkného a vyladěného odhalujícího videa zabere spoustu úsilí a mnoho měsíců práce, který by pak mohl chybět na vývoj samotné hry. K představení tedy dojde až někdy časem.

Všechno s tvorbou Alan Wake 2 prý jde jako po drátkách. Autoři jsou ponořeni hluboko do vývoje, mají spoustu materiálu a značná část už je hratelná, ujistil kreativní mozek Sam Lake, takže plánované vydání ve 2023 pod Epicem by nemělo být ohroženo.

Ve výročním videu k 12. narozeninám originálu (vydaného v květnu 2010) zaznělo ještě pár dalších novinek.

Třeba že Alan Wake Remastered na podzim zamíří na Nintendo Switch. Nebo že TV seriál Alan Wake bude připraven ve spolupráci s AMC, což jsou specialisté na žánr stojící za The Walking Dead. Koupili totiž práva.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Alan Wake 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments