If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Osm vteřin ze Starfield a druhá epizoda debaty u kulatého stolu

Nějaké nové detaily od šéfů Bethesdy.

Starfield je pro xboxového bosse Phila Spencera druhou nejočekávanější hrou současnosti, po zombie survival akci State of Decay 3.

Kdo však prahne po nějakých záběrech ze hry (plánované na letošní listopad exkluzivně pro Xbox a PC), toho neuspokojí ani druhá epizoda Into the Starfield. Není to ani tak vývojářský deníček, jako spíš pětiminutový záznam debaty šéfů Bethesda Game Studios u kulatého stolu, občas proložený nějakým tím artworkem.

Přímo z enginu chystaného sci-fi RPG tam bylo ukázáno pouze následujících nových osm vteřin, na nichž je přátelsky nakloněný robot VASCO, který pomůže hráči na jejich cestě - například komentováním toho, na co se díváte nebo co se právě stalo:

Todd Howard, Emil Pagliarulo, Will Shen a Istvan Pely jinak hovořili o fungování frakcí (budou zde čtyři - United Colonies, Freestar Collective, Ryujin Industries, Crimson Fleet), společníků a dalších mechanismech ze Starfield. Když se dáte do kupy s United Colonies, nebude to na překážku v pomoci pirátům z Crimson Fleet.

Minihry pro přesvědčování NPC postav z Oblivionu se vrátí v nějaké podobné formě (nemá to být ale systém, kde něco bude okatě vypadat jako vyloženě správná volba, musíte zvážit všechna rizika toho, co řeknete). Dialogový systém ve stylu toho z Oblivionu (pro interakce s frakcemia NPC) považují tvůrci za jeden z nejlepších, co kdy ve svých hrách vymysleli.

NPC mají celkově působit a chovat se realističtěji než v předešlých titulech studia, abyste měli pocit, že to jsou opravdové osoby. NPC mají čerpat ze skenu tváří a těl skutečných modelů, podobně jako hra používá techniku photogrammetry pro krajinu. V editoru pro vytvoření vaší postavy hra nabídne hlubší vlastnosti a také přizpůsobení jejího příběhového pozadí, dle nějž lépe pochopíte motivy.

Co se týče příběhu a způsobu putování hrou, vše si prý určíte sami dle toho, na kom vám bude záležet nejvíce a koho budete milovat, slíbil Howard. Rád by, aby si hráči po dohrání Starfield položili zásadní otázky, proč tady vlastně všichni jsme, kam to vše směřuje a co bude dalším krokem pro lidstvo.

Cover image for YouTube videoInto the Starfield - Ep2: Made for Wanderers

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Starfield

Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments