If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pro Starfield pořád platí první půlka tohoto roku, razí Bethesda

Jak moc to je věrohodné?

Je to taková novinka pochybného původu. A nepůsobí příliš věrohodně i vzhledem k čím dál častějšímu prosakování Redfall na začátek května...

Zákaznická podpora Bethesdy spustila sekci věnovanou Starfield, kde se v odpovědích na často kladené dotazy píše, že hra vyjde pro Xbox Series a PC v první polovině roku 2023.

Můžete si to ověřit sami zde.

Jenže: Dá se to sice interpretovat jako něco čerstvého, ale kdo zná, jak to v takových korporacích chodí, ten to bude brát se značnou rezervou.

Někomu prostě v Bethesdě dali za úkol, ať dá dohromady texty s dosud (dříve) známými oficiálními informacemi. Aniž by se řešilo, zda stále platí nebo už nikoli.

Zkrátka v tuto chvíli je pořád "pravdivé", resp. z nejvyšších míst stanovena komunikační linka, že hra bude venku do června 2023 - i když je velmi zřejmé, že se to pravděpodobně nestihne. Ale správce zákaznické podpory nemá pravomoci tam napsat cokoli přesnějšího či aktuálnějšího, i kdyby to věděl.

I vzhledem k obřím ambicím Starfield si myslíme, že budeme rádi, pokud se vůbec objeví o Vánocích tohoto roku a nebude to tradiční bugfest nebo rozkouskovaná záležitost jako Halo Infinite.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Starfield

Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments