Skip to main content

Propouštění u autorů True Crime: HK

I po zeštíhlení chtějí dělat áčkové hry.

Minulý měsíc Activision zrušili otevřenou městskou akci True Crime: Hong Kong a už teď musí její autoři z United Fronts masově propouštět. Nejprve to vypadalo na celkem pětadvacet lidí, podle neověřených informací ale ze studia odešlo již zhruba sto vývojářů.

Mluvčí firmy sice Joystiqu přiznal, že muselo proběhnout "několik vln zeštíhlování" v důsledku zrušení několika typů pozic či snad celých oddělení, neznamená to ale, že by United Front Games končili nebo přestávali s výrobou áčkových her. Autory nyní již zrušeného True Crime sice celá věc mrzí, ale prý "chápou, proč k tomu muselo dojít".

"Je nám líto, že jsme s Activision nemohli dokončit tenhle projekt, ale chápeme, proč k tomu muselo dojít. I nadále zůstáváme oddáni výrobě kvalitních her. Snad spolu [s Activisionem] budeme moci spolupracovat i v budoucnu, zatím ale své tvůrčí úsilí přesouváme k jiným obzorům," napsali vývojáři z United Front těsně po zrušení téměř hotového True Crime: Hong Kong.

K tomu došlo minulý měsíc a Activision svůj krok obhájili tím, že hra prostě nebyla dost dobrá na to, aby obsála v tvrdé konkurenci. United Front, kteří podle serveru Gamepolitics momentálně pracují na nějakém projektu pro Sony, naposledy vydali loňské závody ModNation Racers pro PlayStation 3.

Read this next