Skip to main content

První data o prodejnosti Elden Ring - je žádanější než cokoli Souls

+ podíl verzí, bizarní thajský filmeček, žebříček ze Steamu.

Kdo aspoň lehce sleduje dění, jako třeba počet hráčů na Steamu naráz, pro toho to není žádný šok.

Elden Ring se v minulém týdnu stal nejvíce prodávanou krabicovkou ve Velké Británii, když tam v absolutních číslech předhonil veškeré dřívější hry z rodiny Souls, čili tři díly Dark Souls, Bloodborne, Sekiro i Demons Souls remake.

Překvapivé to je v tom, že krabicovek se ho prodalo více než kterékoli minulé hry od From Software, protože obvykle to bývá naopak kvůli nástupu digitální distribuce, na níž většina hráčů postupně přešla, tudíž krabicovky u novinek obvykle jdou dolu, jakkoli jsou jinak velmi úspěšné.

Pro představu - kupříkladu u nedávného hitu Horizon: Forbidden West dle oficiálních údajů (z PS Store) zajistila téměř 50 procent odbytu digitální verze.

Fyzické kusy Elden Ring šly v Británii na odbyt o 26 procent lépe než Dark Souls 3 z roku 2016. Čísla o digitálních downloadech zatím nejsou k mání.

63 procent kusů bylo na PS5, 17 procent na Xboxu, 17 procent na PS4 a jen 3 procenta na PC (na němž to samozřejmě způsobuje Steam a drtivě převažující digitální distribuce PC verze).

Hráče o toto fantasy RPG tedy neodradily ani technické potíže, za něž se výrobce v pátek musel omlouvat.

Tady je bizarní reklamní filmeček pro uvedení Elden Ring v Thajsku:

Watch on YouTube

Hra samozřejmě velmi frčela i na Steamu: Obsadila tam za minulý týden první tři příčky v žebříčku.

Jedničkou se kupodivu stala japonská verze hry, následovaná tou standardní v angličtině a Deluxe edicí. Elden Ring se pak vyskytuje i na páté pozici.

Read this next