If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První den prodeje Fable III

Dostane se za týden na 1,3 milionů kusů?

Lionhead si mohou oddychnout. Po velmi silné předprodejní poptávce po Fable III, která nakonec dosáhla okolo osmi set tisíc předobjedávek jenom v USA, se zřejmě vydařil i první den prodeje.

Podle údajů serveru VGChartz se Fable III v Americe za první den prodalo okolo 650 tisíc kusů, což je jeden z nejlepších letošních výsledků na hru určenou jediné platformě. Lze prý docela realisticky odhadovat, že za první týden se rozprodá okolo 950 tisíc kusů, což by bylo asi o 35% víc než u druhého dílu.

Na základě toho, jak velkou část trhu Fable III v USA ovládlo, pak VGChartz tipuje také celosvětová prodejní čísla. Za první týden se prý rozprodá okolo 1,35 milionů kopií na celém světě a do toho ještě samozřejmě není zařazena poptávka po nadcházející PC verzi, které by se příští rok mohlo rozprodat alespoň okolo 500 tisíc kopií.

I to je ale ještě pořád velmi málo oproti pěti milionům, které si jako hranici určili v Lionheadu. Fable II se jinak doposud prodalo okolo čtyř milionů a třetí díl prý bude mít co dělat, aby tuto hranici překonal.

Tagged With

Comments