Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

RECENZE datadisku Zetor pro Farming Simulator 15

Východoevropská krajina a stroje.

Eurogamer.cz - Doporučeno badge
VERDIKT: Skvělý datadisk přinášející novou herní mapu i stroje českých značek Zetor a Tatra. Pro fandy série nezbytnost

Patříte-li k nadšencům virtuálního farmaření, zřejmě vás nemohl minout loňský Farming Simulator 15 (recenze). Ten představil ve své základní verzi skandinávskou i americkou mapu a nabídnul krom vylepšené grafiky také řadu nových strojů a činností, kterými se šlo dle libosti zabývat.

Po několika menších DLC, obsahující pár dalších hraček hlavně od New Holland a JCB, přišlo něco většího. Podtitul Zetor sice jasně dává tušit, jaká značka traktorů do hry přibyla, ale nejdůležitější věcí je zbrusu nová mapa Sosnovka. Ta je inspirována východoevropskou krajinou a architekturou. Podle okolní zástavby, civilních vozů Lada Niva a všudypřítomných nápisů v azbuce bych tipoval nějakou postsovětskou zemi nebo západní část Ruska. Reálná mapa zná Sosnovek hned několik, přičemž ta nejvzdálenější leží dokonce až v Kyrgyzstánu ;)

Díky Zetorům (zvlášť ikonický je model Zetor 12045), kopřivnické Tatrovce a zemědělskému družstvu, které připomíná ta naše v osmdesátých letech, si na téhle mapě musí většina českých hráčů připadat skoro jako v tuzemsku. Mě samotnému se Sosnovka líbí ze všech tří map ve hře nejvíce. Počet obdělávaných polí je zde podobný jako v Bjornholmu, ale i když se jedná o vcelku členitý terén, orientace je po chvilce výborná a minimapu pomalu ani nebudete potřebovat. Severská mapa mi v tomto ohledu dělala mnohem větší problémy.

Zajímavé je i to, že farmy jsou v základní hře pěkně vyfiknuté a září barvami, zato Sosnovka je správně omšelá, zemědělské budovy oprýskané a není problém narazit ani na nějakou tu socialisticko-budovatelskou malůvku na zdi baráku. Je to zkrátka zcela jiný styl a asi jen my ho dokážeme oproti západní Evropě náležitě ocenit. Přitom okolní příroda, včetně rybníků a řeky táhnoucí se přes celou mapu, jen podtrhuje krásnou scenérii.

Sosnovka, podle vzoru ostatních map z Farming Simulatoru 15, nabízí variabilní možnosti pracovního využití. Krom klasického pěstování plodin i zde se můžete vrhnout na chov krav, ovcí či slepic nebo se věnovat dřevozpracovatelskému průmyslu. Vše, co sklidíte nebo získáte, lze skladovat ve vlastních prostorách a buď odvézt tam, kde zrovna nabízejí nejvíce peněz, nebo počkáte, až cena stoupne a prodáte později. Výkupy si navzájem konkurují, takže se vyplatí prolistovat jejich nabídky až do konce, aby byl výdělek co nejvyšší. Opět zde fungují i generované úkoly, ale když nechcete, všímat si jich nemusíte. Záleží to jen na vás.

Farming Simulator 15 pro PC ve Zlaté edici s datadiskem vyšel na přelomu října a listopadu krabicově i digitálně.

koupit na Alza.cz.

Nové traktory Zetor jsou celkem čtyři. Krom již zmiňované legendy 12045 můžete řídit novější modely Major 80, Proxima Power 120 a Forterra 150 HD. Tatrovka je zastoupena tahačem model Phoenix 6x6 Agro-Truck. Dále přibyly tři nové kombajny Rostselmasch s šesti různými typy žacích lišt a zbytek nového vybavení tvoří vlečka Farmtech a stroje Kverneland. Všechny stroje a auta jsou po instalaci datadisku dostupné i v původních mapách základní hry, stačí zajít do obchodu a koupit si je.

Watch on YouTube

Povedená česká lokalizace datadisku od Comgadu je samozřejmostí a vám nezbude, než si vybrat jakým způsobem si tenhle dodatek pořídíte. Jste-li totiž majiteli základní verze Farming Simulator 15, je pro vás určeno Oficiální rozšíření Zetor za 250 Kč. Cena není vůbec špatná, když vezmu v potaz, že tolik stojí i mnohem menší DLC s pár novými stroji. Kdo vyčkával s koupí základní hry, má teď perfektní možnost, protože Farming Simulator 15 včetně rozšíření v tzv. GOLD / Zlaté edici se dá sehnat za přibližně pětistovku. Pro fandy této herní série není co řešit.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Find out how we conduct our reviews by reading our review policy.

In this article

Farming Simulator 15

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Related topics
PC
About the Author

Milan Bergman

Contributor

Comments