Skip to main content

Remaster Skyrimu je prý na cestě

Žhavé spekulace.

Respektovaný insider herního průmyslu s přezdívkou Shinobi602, který se v minulosti vždy trefil, vypustil do světa mimořádně zajímavou spekulaci.

Podle jeho informací oznámí Bethesda na E3 konferenci v noci z neděle na pondělí nějaký nový remaster. Řekl to v H.A.M. Radio podcastu:

Watch on YouTube

Všichni se toho samozřejmě ihned chytili a začali si pokládat řečnickou otázku - co by to asi tak mohlo být jiného než HD remake The Elder Scrolls: Skyrim pro PS4/X1? Přímo o tomto legendárním RPG ovšem Shinobi602 nehovořil, takže to není jisté.

Možná vám přijde, že vzhledem k datu vydání 2011 by na takový remaster bylo trochu pozdě, ale jinak by naprosto dával logiku: hlavně díky možnosti podporovat uživatelské modifikace na konzolích, jako se to nedávno rozjelo u Fallout 4 a je to nesmírně populární. O obsažení veškerého DLC obsahu v jednom balení ani nemluvě.

Samotná Bethesda tento drb zatím nijak nekomentovala. V minulosti vždy naznačovala, že není moc velkým fanouškem remasterů a nechce na současné generaci konzolí recyklovat moc her z té předešlé. Dishonored Definitive Edition prý tehdy udělala jen kvůli tomu, že šlo o poslední její hru pro old-gen a aby připravila půdu pro druhý díl.

A když je řeč o těch předělávkách... zde je červnový update o stavu projektu Skywind, který přinese Morrowind do enginu Skyrimu:

Watch on YouTube

Read this next