Skip to main content

Resident Evil Village měl v úvodní den nejvíce hráčů z celé série

+ srovnání s jinými díly, startovní trailer.

Sázka na větší akčnost a méně strašidelnosti, jak pravily recenze, Capcomu zřejmě vyšla, nebo to aspoň tak prozatím vypadá.

Za včerejšek, od kdy je hra venku, dosáhla nového rekordu na Steamu v počtu hráčů.

Resident Evil Village tam hrálo přes 100 tisíc PCčkářů naráz, což se žádnému z předchozích dílů této série ještě nepodařilo. A to neznáme data z konzolí, kde asi budou výsledky ještě lepší.

Vyplynulo to ze stránky SteamStats, dle níž byla hra tou sedmou vůbec nejpopulárnější na digitální službě od Valve, hned za PUBG, Rust, Apex Legends či DOTA 2.

Pro srovnání, Resident Evil 7 v podobném stylu měl pouze 20 tisíc souběžných hráčů a šestý díl dokonce jen 11 tisíc.

Lépe na Steamu frčely nedávné remaky: ten jedničky dokázal ve špičce zaujmout 74 tisíc lidí a předělávka trojky z loňska 60 tisíc lidí.

O popularitě hororového výletu do vesnice a na zámek svědčí rovněž čísla ze streamovací platformy Twitch, kde bylo 600 tisíc diváků.

Je nepochybné, že Village vděčí za úspěch i tomu, že stále doznívají lockdowny, kdy řada lidí raději zůstává doma nebo nemůže provozovat jiné typy zábavy. A hlavně letos nevychází moc velkých her, takže není moc konkurence, co se týče AAA premiér. Startovní trailer:

Watch on YouTube

Read this next