If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Restart DayZ na novém enginu do pár týdnů

+ 18 minut z Xbox One verze.

Survival zombie onlinovka od českého Bohemia Interactive Studia, které kvůli vleklému předělávání ujel vlak a předstihly ji v popularitě jiné tituly, by měla brzy dosáhnout významného pokroku.

V řádu několika týdnů bude PC verze DayZ "restartována" s novým enginem, řekl hlavní producent Eugen Harton pro PCGamesN na akci ID@Xbox pořádané Microsoftem.

Odmítl potvrdit, zda to bude hned znamenat přechod z Early Access do finálky 1.0, to asi ještě ne (až později letos), ale i tak to zní docela slibně. Sám tvůrce to neváhal nazvat rebootem DayZ na PC.

"Jelikož stále jde o hardcore simulaci, nebudeme soupeřit s PUBG ani s Fortnite, to je spíš pro děti, my cílíme na jinou skupinu zákazníků. Jsme v pohodě s tím, že se z nás nestane masová záležitost, nesnažíme se zalíbit každému," dodal Harton ohledně případných obav z nových konkurentů, kteří se na přeplněném trhu vyrojili v minulých letech (DayZ původně začalo jako mod pro Arma 2 už ve 2012).

Kolegové z YouTube kanálu Outside Xbox zase natočili jedno z prvních videí z Xbox One verze, která byla původně ohlášena už v roce 2015 coby součást Xbox Game Preview programu. Dle Bohemky nadále platí plán, že na tutu konzoli hra vyjde nejpozději do konce roku.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments