Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Střílečka XCOM pomalu vstává z mrtvých

Příjemná virálka se záhadným balíčkem a ruským meteoritem.

Když Take 2 před pár dny odstranili z YouTube i homepage veškeré ukázky ze střílečky XCOM, aby staré materiály nemátly publikum, signalizovalo to, že se něco děje. Hra totiž není úplně zrušená, nýbrž měla projít zásadní obměnou svého konceptu z FPS na týmovou third-person akci v duchu SOCOMu. Nejspíš se změní i její podtitul, nejčastěji se spekuluje o The Bureau vzhledem k registraci domén výrobcem.

Nyní britský magazín Videogamer obdržel od najaté PR agentury Take 2 zásilku se záhadným obsahem, který se zjevně týká právě XCOMu. Nasvědčuje tomu zahrnutí mapy Rosemontu v americkém státě Georgia, kde se hra odehrává, a dále mikrofilm zachycující město s neidentifikovatelným létajícím objektem. Součástí příjemné virálky je i dokument s hlášením po akci, který zmiňuje FBI agenta Cartera, což je opět jméno, které mělo být hrdinou původní XCOM FPS. Nechybí ani pár artworků, které jsou ve stejném grafickém stylu jako hra. Podívejte se na vše sami:

Výrobce hry se také fikaně rozhodl využít pro účely marketingu nedávný pád nezvykle velkého meteoritu na území Ruska. Na YouTube si založil účet s římskými číslicemi 1962, což je "překvapivě" rok, kdy se tento XCOM odehrává. Nahrál tam známé amatérské záběry skutečného přírodního úkazu následované hlasem tajemného muže, který říká: "Meteorit? Oni pouze chtějí, abychom tomu věřili. V našich časech jsme to dělali jinak, neschovávali jsme to. Utvrzovali jsme se v tom, že činíme správnou věc. Ale pravdu však lze vymazat jen po určitou dobu."

Watch on YouTube

Střílečka XCOM je ve vývoji už neuvěřitelných 8 let (!) ve studiu 2K Marin pro PC, PS3, X360 a dle traileru k odhalení na E3 2011 (dojmy) měla původně vyjít již v roce 2011. Jde o něco jiného než tahovka XCOM: Enemy Unknown od Firaxisu, která bude v létě převedena na mobily/tablety a ke které se pravděpodobně chystá větší datadisk.

Artwork ze staré podoby XCOM FPS

Read this next