Skip to main content

The Last of Us 3 už má napsaný příběh

Ale...

Sony opět zažívá silný týden a přichází od ní jedna pecka za druhou, i když jde stále jen o úvahy, nic jistého.

Neil Druckmann se v podcastu Script Apart nečekaně rozpovídal o The Last of Us 3, eventuálním pokračování loňského bestselleru pro PS4.

Kreativní ředitel Naughty Dog tam řekl, že už prý ve spolupráci s Halley Gross napsali hrubý náčrt příběhu pro třetí díl série:

"Nevím, kolik toho chci odhalit, zatím na hře nepracujeme, ale doufám, že jednoho dne spatří světlo světa. Nástřel příběhu se zabývá tím, co se stalo po událostech dvojky. Uvidíme".

Watch on YouTube

O možném The Last of Us 3 prý ve studiu trochu interně diskutují, ale všichni si uvědomují, kolik práce to stojí přeměnit takový nápad v realitu. Na jednu stranu jsou nadšeni, pokud by na hře pracovali, ale dobře vědí, jaká výzva by to byla.

Druckmann dodal, že když už se z toho stala série, která měla dva díly, musí se dodržet určité věci ve struktuře a tématu, aby to dávalo smysl a ladilo s předchůdci.

"Vždy, když dokončíme nějakou větší hru, chceme si vzít hodně času na průzkum nápadů, co dál, jestli to bude pokračování jako The Last of Us 3, nová značka nebo návrat k něčemu staršímu. Potřebujeme pokaždé pečlivě zvážit, čemu se budeme věnovat, protože to stojí obrovské úsilí, jak po finanční, lidské, tak i časové stránce."

V minulých měsících se spekulovalo, zda náhodou Naughty Dog nepracují na remaku prvního The Last of Us pro PS5, samostatné multiplayerové hře z tohoto universa, novém dílu Uncharted či něčem úplně čerstvém. Odpověď, co v tomto "výběrovém řízení" nakonec zvítězilo, zatím ale bohužel neznáme.

Připomeňme, že prvního dílu The Last of Us se prodalo na PS3 a PS4 přes 20 milionů kusů, dvojky přes 4 miliony kusů za úvodní 3 dny a navíc je na cestě ještě TV seriál od HBO, takže by z pohledu Sony byla hloupost tuto příležitost nechytit za pačesy. Každopádně trvalo by to určitě mnoho let, než by The Last of Us 3 vůbec vzniklo, když se krom příběhu zatím "nekoplo do země" - možná by jen tak tak stihlo konec životního cyklu PS5, jako tomu bylo minule u druhého dílu na PS4.

Read this next