If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

The Last of Us 3 už má napsaný příběh

Ale...

Sony opět zažívá silný týden a přichází od ní jedna pecka za druhou, i když jde stále jen o úvahy, nic jistého.

Neil Druckmann se v podcastu Script Apart nečekaně rozpovídal o The Last of Us 3, eventuálním pokračování loňského bestselleru pro PS4.

Kreativní ředitel Naughty Dog tam řekl, že už prý ve spolupráci s Halley Gross napsali hrubý náčrt příběhu pro třetí díl série:

"Nevím, kolik toho chci odhalit, zatím na hře nepracujeme, ale doufám, že jednoho dne spatří světlo světa. Nástřel příběhu se zabývá tím, co se stalo po událostech dvojky. Uvidíme".

O možném The Last of Us 3 prý ve studiu trochu interně diskutují, ale všichni si uvědomují, kolik práce to stojí přeměnit takový nápad v realitu. Na jednu stranu jsou nadšeni, pokud by na hře pracovali, ale dobře vědí, jaká výzva by to byla.

Druckmann dodal, že když už se z toho stala série, která měla dva díly, musí se dodržet určité věci ve struktuře a tématu, aby to dávalo smysl a ladilo s předchůdci.

"Vždy, když dokončíme nějakou větší hru, chceme si vzít hodně času na průzkum nápadů, co dál, jestli to bude pokračování jako The Last of Us 3, nová značka nebo návrat k něčemu staršímu. Potřebujeme pokaždé pečlivě zvážit, čemu se budeme věnovat, protože to stojí obrovské úsilí, jak po finanční, lidské, tak i časové stránce."

V minulých měsících se spekulovalo, zda náhodou Naughty Dog nepracují na remaku prvního The Last of Us pro PS5, samostatné multiplayerové hře z tohoto universa, novém dílu Uncharted či něčem úplně čerstvém. Odpověď, co v tomto "výběrovém řízení" nakonec zvítězilo, zatím ale bohužel neznáme.

Připomeňme, že prvního dílu The Last of Us se prodalo na PS3 a PS4 přes 20 milionů kusů, dvojky přes 4 miliony kusů za úvodní 3 dny a navíc je na cestě ještě TV seriál od HBO, takže by z pohledu Sony byla hloupost tuto příležitost nechytit za pačesy. Každopádně trvalo by to určitě mnoho let, než by The Last of Us 3 vůbec vzniklo, když se krom příběhu zatím "nekoplo do země" - možná by jen tak tak stihlo konec životního cyklu PS5, jako tomu bylo minule u druhého dílu na PS4.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments