Skip to main content

Tím Silent Hill z Polska má být remake dvojky, už víme pár drobků

Díly do mozaiky.

Je to trochu podobné jako u policejního výslechu zločineckého gangu. Stačí jeden a pak se náhle rozmluví i ostatní, takže jednotlivé díly mozaiky do sebe začnou zapadat...

Páteční únik obrázků z nového Silent Hill, jejichž pravost nemohla být lépe ověřena, přinesl zajímavé konsekvence:

Insider NatheTheHate, který je znám díky dřívějšímu odhalení plánů ohledně Xboxu a Halo, zveřejnil první informace o tom Silent Hill projektu od polského studia Bloober Team, které nedávno uzavřelo dohodu se Sony.

Má jít o remake Silent Hill 2 z roku 2001! S přepracovanými hádankami a novými zakončeními. Logicky to bude časová exkluzivita pro PlayStation 5.

Proč má být předělána dvojka a ne jednička, na to se nás neptejte. Faktem je, že dvojka je více legendárním dílem a má samostatný příběh, takže to zase tolik nevadí. Konami údajně modernizují také Metal Gear Solid 3, takže by šlo o trend.

Vedle toho se prý chystají další tituly ze série Silent Hill, včetně nového vlajkového pokračování (to je asi to, z nějž v pátek pocházely obrázky) a také nějakých vedlejších příběhů (odboček).

Výborné je, že osvědčený redaktor Jeff Grubb posléze potvrdil, že zaslechl prakticky to samé, takže na tom něco bude. K odkrytí mělo prý dojít na loňské E3, ale pak to bylo odpískáno.

Read this next