Skip to main content

Upřesněn čas červnové Xbox Games Showcase a Starfield Direct. Které hry tam uvidíme?

+ Microsoft přiznal, že před rokem nedostáli svým slibům.

Na základě oficiálního oznámení vás chce domácí pobočka Microsoftu informovat, že letošní Xbox Games Showcase proběhne v neděli 11. června od 19:00 středoevropského letního času. Jak už sdělil dříve, bezprostředně po skončení Xbox Games Showcase začne speciální akce Starfield Direct.

Jak Xbox Games Showcase, tak i Starfield Direct budete moci sledovat na kanálech Xbox Twitch, Xbox YouTube, Xbox Twitch ASL a Xbox Facebook, kde se můžete těšit na novinky o chystaných hrách pro Xbox, PC a Cloud Gaming. Další informace najdete v tomto blogovém příspěvku. Nezapomeňte si poznamenat datum 11. června do svých kalendářů!

"Kromě toho chystáme na 13. června navazující akci Xbox Games Showcase Extended s dalšími podrobnostmi a rozhovory se zaměřením na oznámení z Xbox Games Showcase a další aktuality od našich partnerů," doplnil Microsoft v tiskové zprávě pro média.

V interview pro Kinda Funny podcast se xboxový boss Phil Spencer ještě vrátil k předešlé xboxové prezentaci z června 2022, kdy byl slíben dvanáctiměsíční plán a to vydat během této doby 50 her:

"Ne, nepovedlo se nám to naplnit, to je zřejmé. Už jsem o tom trochu unaven mluvit, ale když se dívám na naše příští čtvrtletí, vidím tam velké hry. Stále se na to soustředím, abychom každé čtvrtletí měli jednu velkou hru a byly pestré z různých žánrů. Domnívám se, že naše zákazníky překvapíme, ale musíme jim na prezentaci ukázat skutečné hraní, jak budou hry vypadat."

O dříve ohlášených hrách Perfect Dark, Everwild, Fable, State of Decay 3 či Contraband jsme totiž bohužel už dlouho nic nového neslyšeli. Něco z nich má být na červnové akci. Spencer jinak konkrétně jmenoval, že je docela blízko, jsou tyto kousky: Starfield, Forza Motorsport, Hellblade 2 (spekulované i z jiných zdrojů na konec 2023) a Avowed (toto fantasy RPG od Obsidianu prý už má pokročilé verze u vývojářů).

Read this next