Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V Baldurs Gate 3 můžete mít sex

Jak tady budou vztahy fungovat? + mírný odklad.

Až na moment pár dnů před startem Early Access si Larian Studios schovali oznámení ohledně sexu v Baldurs Gate 3.

V každém áčkovém RPG jako Zaklínač 3 či Mass Effect prostě nesmí chybět, jinak by mohli být hráči zklamaní. Proto bude i zde. A klidně to prý bude opravdu hodně sexu.

"To, s kým se vypravíte na cestu, je stejěn důležité jako cesta samotná. Tvaruje to vás a ovlivňujete se vzájemně. Baldurs Gate 3 chce vzít vše, co nás tmelí dohromady, a nabídnout autentické, reaktivní vztahy od momentu, kdy se potkáte, až po cokoli následující. Nejméně prošlapané cesty zažijete nejlépe s přáteli".

Vývojářský deníček na téma vztahů ve hře:

Watch on YouTube

Každý z vašich možných společníků bude mít vlastní osobnost, cíle i motivace. Sice vás s nimi pojí ten samý sdílený problém, který bude stále rezonovat v hlavě, ale ať se do vaší družiny přidá kdokoli, musíte hodit vaše odlišnosti za hlavu, chcete-li přetít.

Na to, jaký vztah navážete se společníky, bude mít dopad, kým jste, co děláte, s kým se kamarádíte nebo co řeknete v konverzacích. Tvůrci říkají, že z toho mohou vzniknout stovky variací, kam se určitý vztah dál vyvine. Stejně jako v Divinity: Original Sin 2 budou mít zdejší předpřipravené postavy unikátní interakce s NPC, zatímco u vlastnoručně vytvořených hrdinů se dialogy odvíjí od jejich rasy a třídy.

Románky se v Baldurs Gate 3 odehrají hlavně v kempu družiny, kde dostanete možnost NPC svést. Prý půjde o místo, kde přijdou na pořad dne nejvíce intimní myšlenky a pocity, protože tam postavy odloží zbraně a otevřou své zranitelné já ostatním ve filmových dialozích. Kde to může být zajímavé, je možnost herního sexu s živými kooperativními hráči ve společné hře...

"Snažíme se, aby tyto vztahy působily realisticky a měli jste z nich pocit jako ze vztahů ve skutečném světě," vysvětlila hlavní scénáristka Sarah Baylusová. Občas prý potkáte lidi, se kterými vás nic nepojí, jiní jsou užiteční pro spolupráci. A pak mohou nastat i herní situace, kdy si s někým vyloženě sednete, máte s ním podobné cíle a milujete putování společně.

Vše sami zažijete 6. října (odklad ze slíbeného konce září), což by však snad měl být definitivní datum startu Early Access pro PC a Stadia.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments