If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Všechny rasy a třídy pro brzké Baldurs Gate 3 v Early Access

Obsahem převyšuje řadu jiných plných her.

Tak jako každý konec týdne, i tentokrát Larian Studios oznámili něco nového k Baldurs Gate 3.

Po sexu a fungování vztahů z minule teď přišla řada na podrobný obsah Early Access verze, která bude k mání už pozítří, 6. října.

Hned od úplného počátku budou mít hráči na větší výběr, než kolik bývá standardem v řadě jiných, už plných her. Mohou si zvolit z celkem 16 ras a podras, resp. z 6 herních tříd.

Svou postavu si vytvoříte například jako člověka, githyanki, elfa, trpaslíka, drow, polovičního elfa atd. a pak ještě z jejich podras.

Early Access verze má nabídnout zábavu na 25 hodin a navíc si ji můžete projít opakovaně s někým úplně jiným, a to jak v singleplayeru, nebo ve čtyřech v mulťáku.

Tvůrci říkají, že některé rasy jsou pro běžné místní NPC postavy velmi cizokrajné až vzácné, od čehož se budou odvíjet unikátní interakce (jak známo, zdejší herní svět je vysoce reaktivní). Kdo tedy bude chtít zažít něco opravdu speciálního, nechť sáhne po drow či githyanki.

Při tvorbě postavy uvidíte fotorealistické fantasy rasy, které čerpají z 3D skenů herců a modelů, ze čtyřiceti různých etnik a různého věku. Byly autory hry vybrány tak, aby co nejlépe vypovídaly o směřování dané rasy, i aby byla zajištěna pořádná pestrost. Na výběr bude až 150 různých hlav, další přibudou časem. Prý byl takový pokrok potřeba vzhledem k častým filmovým dialogům.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments