85 tisíc palců dolu jako vyjádření nesouhlasu s příběhem The Last of Us 2

Reakce fanoušků na únik. Bez spoilerů.

Upozornil na to například přední francouzský web JeuxActu.

Kauza okolo nelegálně uniklého vyvrcholení příběhu The Last of Us 2 bohužel dále pokračuje. Navzdory usilovné snaze o zapomenutí s včerejším příběhovým trailerem či upřesněním termínu.

Fanoušci, kteří jsou z těch najevo vyšlých skutečností (spoilerů) naštváni, plní internet svým hněvem i po téměř dvou týdnech. Nahrávají na YouTube své peprné proslovy, na které je výrobcem úspěšně uplatňován tzv. copyright-strike i v případě, že uvnitř nejsou žádná videa či obrázky, vadí i pouhé mluvení o těchto citlivých tématech. To dotyčné rozčiluje s odvoláváním se na svobodu slova, ale je to trochu balancování na tenkém ledě, když je řeč o úniku z ještě nevydané hry, který může ostatním kompletně zkazit zážitek (nic takového v tomto textu nenajdete).

1

Když Sony u všeho inkriminovaného oficiálního raději preventivně vypnula komentáře a dokonce si i na YouTube zařídila speciální privilegium, aby nestandardně nešlo dávat palce dolu a nahoru u včerejšího traileru, nespokojení se ventilují jinde.

Jako svůj cíl si vybrali pondělní videoblog Neila Druckmanna, při osobním setkání velmi sympatického chlapíka, což asi potvrdí každý, kdo s ním měl tu čest někdy hovořit na veletrhu E3 (jako my například při odhalení prvního dílu The Last of Us coby tehdy odvážné nové značky).

Tomuto párminutovému povídání k příležitosti dokončení vývoje už na YouTube stihli udělit 85 tisíc palců dolu, aby tak zřetelně vyjádřili svůj nesouhlas s příběhem hry a jinými souvisejícími skutečnostmi, zatímco těch opačných je pouze třetina. Že to je pouze cílená nesnášenlivá kampaň, dokazuje pohled na Instagram Naughty Dog k tomu samému příspěvku, kde je momentálně 87 tisíc lajků (dislajky tam dávat nelze) a u traileru 160 tisíc lajků. Nebo vesměs běžný poměr palců u česky otitulkovaného videa na kanálu domácí PlayStation (430 ku 32).

2

Jak uvádí JeuxActu, vysvětlení pro takovou "vzpouru" se nabízí hned několik. Pro většinu to bude určitá (téměř jediná dostupná a hned viditelná) forma protestu vůči věcem, které jsme se dozvěděli z onoho úniku. Považují to za úplnou zradu, když Druckmann sáhl právě po takovém scénáři u hry, kterou tolik let vyhlížejí.

Pak existuje nemalá skupina vyhrožující bojkotem The Last of Us 2 kvůli dlouhodobému přesvědčení, že obsahuje politický podtext a propagandu LGBT, tedy homosexuálů a lesbiček. No a pak tam jsou lidé, kteří se jen přidali k davu nebo kterým se prostě nelíbí vypnutí komentářů, že se nemohou ke kauze přímo pod videem vyjádřit.

Co myslíte - ovlivní tohle vše odbyt a úspěch The Last of Us 2, jako se tomu stalo například u Mass Effect 3 či u některých her od Blizzardu? Nebo to jsou jen výstřely naprázdno a všichni tito křiklouni si podle vás hru stejnak nakonec koupí? Zjistíme to už koncem června...

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (5)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna