If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bethesda opět bojuje proti Fallout MMO

Chce ji zase zakázat.

Soudní pře mezi Bethesdou a Interplay, původním tvůrcem série Fallout, zdá se stále nekončí. Ačkoliv soud uznal, že Interplay má dle smluv právo pracovat na MMO hře Fallout Online, Bethesdě se to stále nelíbí a toto rozhodnutí napadá.

Ven totiž unikly další soudní dokumenty, podle kterých Bethesda tvrdí, že Interplay sice může pracovat na hře s názvem Fallout Online, ale tato hra nesmí obsahovat vlastně žádnou známou věc z Fallout vesmíru včetně Pip-Boy a dalších věcí – k nim totiž vlastní údajně práva stále Bethesda.

To se samozřejmě nelíbí společnosti Interplay, která proti tomu u soudu bojuje. A co chce Bethesda? Přístup k design dokumentům pro Fallout Online (jako důkazní materiál pro soudní při), což Interplay samozřejmě odmítá, protože jde o obchodní tajemství.

Interplay je po dalším fiskálním období zhruba 200 tisíc dolarů v mínusu a vlastně jediné, co může tuto firmu zachránit, je Fallout Online, který by měl dle prvních zpráv vyjít v roce 2012. Pokud se jim to ale nepodaří, třeba kvůli soudům a tlaku Bethesdy, která od Interplay koupila práva na Fallout, asi se budeme muset s touto kdysi slavnou společností rozloučit.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Fallout Online

PC

Related topics
PC
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments